معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

سه شنبه 11 آذر 1399

آموزش بیش از ۱۷۰۰ نفر در خانه‌های هلال گلستان در شهریور و مهرماه سال جاری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از اجرای دوره های آموزشی همگانی و مخاطرات طبیعی در خانه های هلال استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، فرهاد میقانی اظهار کرد: در شهریور و مهرماه سال جاری با استفاده از ظرفیت ۱۰۶ مربی آموزشی داوطلب در ۷۵ خانه هلال فعال استان، یکهزار و ۷۴۵ نفر شامل ۴۳۳ نفر در رده سنی کودکان، ۶۰۱ نوجوان و ۳۵۷ بزرگسال، آموزش های همگانی و مخاطرات طبیعی را فراگرفتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: دوره های آموزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری در قالب بازی های کودکانه و بیان تجربیات میدانی و با مباحثی همچون آمادگی در برابر مخاطرات (سیل، زلزله، خانواده آماده) کمک‌های اولیه (اصول کمک‌های اولیه، سوختگی، خونریزی، مسمومیت ها و...) برگزار شد.

وی با تاکید بر لزوم آموزش دهیاران گفت: براساس تفاهم نامه مشترک با اداره کل امور روستایی استانداری گلستان، ۳۶۱ دهیار و بخشدار در سطح شهرستان های استان دوره های آموزش همگانی و مخاطرات را گذراندند و به شکل عملی با نحوه چادر زنی در مواقع اضطراری و وقوع حوادث آشنا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان تاکید کرد: با برقراری تعاملات و بهره مندی از ظرفیت ها در نظر داریم تا پایان سال ۹۹ تعداد خانه های هلال را به ۱۰۰ عدد افزایش دهیم.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *