معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

پنجشنبه 08 آبان 1399

ارائه آموزش‌های امدادی هلال احمر به 5100نیروی مسلح در فارس

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس اظهار کرد: 5100 تن از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در فارس از آموزش های امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ حسین درویشی با اعلام این خبر گفت: در پی تفاهم نامه بین جمعیت هلال احمر و نیروهای مسلح، استان فارس تاکنون به 5 هزار و 100 کارمند وظیفه نیروهای مسلح آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات ارائه نموده است.
درویشی ادامه داد: به منظور افزایش بهره وری کارکنان وظیفه و ارتقا سطح مهارت آنها در زمینه کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات این دوره ها برگزار می گردد.
وی با اشاره به آموزش هدفمند جمعیت هلال احمر، بیان کرد: از ظرفیت نیروهای مسلح به عنوان یکی از دستگاه های حاضر و پاسخگو در حوادث در کمک به تحقق جامعه آماده در برابر مخاطرات و تاب آوری استفاده می شود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات به 5100 کارمند نیروهای مسلح در مرکزهای آموزشی 07 کازرون (شهید قنبر ترابی نیروی زمینی ارتش)، شهید دستغیب جهرم (نیروی انتظامی) و حضرت ولیعصر(عج) (سپاه آباده) خبر داد.
درویشی یادآور شد: گواهی شرکت کنندگان در این دوره ها از طریق سامانه صادر و تحویل می گردد.
گفتنی است در این دوره ها کمک های اولیه ، اصول ایمنی و روش مواجهه با مصدوم، خفگی ها ، خونریزی، احیای قلبی ریوی، پانسمان، بانداژ، آتل، سوختگی ها و ضرورت آمادگی در برابر مخاطرات و همچنین آشنایی با مخاطرات طبیعی و اقدامات لازم آشنایی با مخاطرات انسان ساخت مثل حوادث رانندگی و انفجارات تروریستی، آشنایی با حقوق بشردوستانه در مخاصمات، فعالیت تمرینی رسم نقشه خطر و تخلیه اضطراری ارائه شد.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *