معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 04 بهمن 1399

برگزاری دوره تخصصی جاده برای 20 نجاتگر هلال احمر در بیرجند

سرپرست جمعيت هلال احمر بیرجند از برگزاری دوره تخصصی پایه جست و جو در حوادث حمل و نقل برای 20 نجاتگر هلال احمر اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ احمد بخشی امروز چهارشنبه ۱۷ دی ماه در حاشیه بازدید از روند برگزاری دوره پایه جست و جو و نجات در حوادث حمل و نقل (تخصصی جاده) گفت: این دوره از نیمه دی ماه سال جاری آغاز و به مدت ۲ هفته برای ۲۰ نجاتگر هلال احمر در بیرجند برگزار می شود.
 
وی افزایش توان عملیاتی امدادگران در حوادث جاده ای و ارتقای اطلاعات علمی نیروها را از جمله اهداف برگزاری این دوره دانست و گفت: شرکت کنندگان این دوره با مباحثی از جمله شرح وظایف و مسئولیت های نجاتگران، آمادگی قبل از عملیات و هماهنگی با دیگر ارگان های دخیل در عملیات آشنا می شوند.
 
بخشی گفت: مبانی و پایه های جست و جو و نجات، مدیریت صحنه، جست وجو و روش‌های دسترسی به مصدوم، رهاسازی و حمل مصدوم، تریاژ و خدمات فوریت های پزشکی از دیگر محورهای این دوره است. 
 
وی بیان کرد: همچنین در این دوره شرکت کنندگان مباحث آشنایی با تجهیزات آمبولانس و نحوه کاربری آن ها، آشنایی با خودروی نجات و تجهیزات آن، کاربری کارگاه‌های نجات در جاده، نحو اطفا حریق خودروها با سوخت مختلف آشنا می شوند. 
 
سرپرست جمعیت هلال احمر بیرجند با بیان اینکه آموزش یکی از ارکان اساسی در تربيت نيروی انسانی متخصص است، گفت: دوره پایه جست و جو و نجات در حوادث حمل و نقل، آموزش هایی برای تربيت نيروهای متخصص در راستای پوشش حوادث احتمالی را ارائه می دهد.  
 
بخشی اظهار کرد: به شرکت کنندگانی که در آزمون كتبی و‌ عملی دوره امتياز لازم را کسب کنند، گواهينامه معتبر از طرف موسسه عالی علمی و كاربردی جمعيت هلال ايران و سازمان امداد و نجات كشور اعطا می شود.
 
وی افزود: همچنین گواهی اين دوره آموزشی در كسب امتياز و ارتقای درجه امدادگران و نجاتگران اثرگذار و مهم خواهد بود.
کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *