معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

جمعه 28 شهریور 1399

راه‌اندازی خانه‌های هلال در 100 روستای استان چهارمحال و بختیاری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری از راه اندازی خانه‌های هلال احمر در 100 روستای استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استانچهارمحال و بختیاری؛ سید احمد مرتضوی‌فرد افزود: برنامه‌ریزی برای تاسیس این خانه‌ها با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود که در جلسات با مدیریت بحران استان و امور روستایی و شهری استانداری هدف از ایجاد این خانه‌ها را تشریح کردیم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

وی با اشاره به هدف ایجاد خانه‌های هلال در روستاها گفت: در روستاهایی که خطر پذیری زیادی دارند، مراکز دهستان‌ها و روستاهای با جمعیت بالا خانه‌های هلال احمر را با همکاری ادارات استان دایر می‌کنیم.

مرتصوی‌فرد افزود: خانه‌های هلال به صورت داوطلبی اداره می‌شوند و افراد می‌توانند داوطلبانه در آن فعالیت کنند. در این خانه‌ها برای آمادگی مقابله مردم با وقایع و حوادث آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.

مدیرعامل جمعبت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: خانه‌های هلال در بحث آموزش همگانی برای گروه‌های سنی متفاوت نیز فعالیت می‌کنند؛ در ضمن در حال حاضر ۲۵ خانه هلال روستایی فعال در  استان داریم.

وی بیان کرد: تا پایان شهریور‌ ماه در خانه‌های هلال کلاس‌های آموزشی همگانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با هماهنگی با ستاد‌های شهرستانی برگزار می‌‌شود.

مرتضوی‌فرد با اشاره به اختصاص محل مناسب برای ایجاد خانه‌های هلال روستایی افزود: شهرداری‌ها و امور شهری قول مساعدت و همکاری داده‌اند و در فاز اول در مراکز دهستان‌ها و در موارد دیگر پیش‌بینی می‌شود هر کد روستایی که ظرفیت ایجاد خانه‌های هلال را دارد در دستور کار قرار گیرد. پیش بینی ما این است که در فاز اول در بیش از ۱۰۰ روستای استان، خانه‌های هلال ایجاد شود.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *