معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

دوشنبه 18 اسفند 1399

رقابت ۱۹۴ نفر در دوره تربیت مربی آموزشی پایه هلال احمر خراسان جنوبی

معاون هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری آزمون کتبی دوره تربیت مربی آموزش پایه هلال احمر استان با حضور ۱۹۴ شرکت کننده طی روز، دوشنبه، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، مسلم حسینی بیان کرد: در راستای بهره گیری از پتانسیل خانه های هلال و آموزش وسیع و فراگیر، دوره های مهارت های داوطلبی، مخاطرات و دادرس برگزار می شود.

وی ادامه داد: بالابردن ظرفیت پاسخگویی کشور به بحران ها و حوادث و سوانح و به دست آوردن قوام اجتماعی از جمله اهداف ارائه این آموزش ها است.

حسینی از  از برگزاری دوره تربیت مربی آموزشی پایه طی امروز دوشنبه در استان خبر داد و گفت: این دوره با هدف تربیت مربیانی برای آموزش دوره های مهارت های داوطلبی، خانه های هلال، مخاطرات و دادرس به عموم مردم، برگزار می شود.

معاون آموزش و پژوهش هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: با انتقال مفاهیم امدادی به درون خانواده ها، ضمن آگاه نمودن آنها نسبت به اهمیت آموزش های امدادی، تاب آوری جامعه هم ارتقا می یابد.

حسینی با بیان اینکه این دوره شامل سه مرحله آزمون ورودی، آزمون کتبی و روش تدریس است، گفت: برای پذیرفته شدگان بعد از قبولی در مرحله آزمون عملی، مجوز تدریس و گواهینامه موقت صادر می شود.

وی با بیان اینکه متقاضیان از داوطلبان با سابقه هلال احمر بوده و شناخت کاملی از شرایط و وظایف این نهاد دارند، گفت: همچنین این متقاضیان آموزش های پیش نیاز را گذرانده و موفق به اخذ گواهینامه شده اند.

حسینی با بیان اینکه آزمون ورودی این دوره در 13 بهمن ماه با حضور 65 شرکت کننده برگزار شده است، ادامه داد: در این رقابت 55 نفر به مرحله کتبی راه یافته اند.

وی افزود: آزمون کتبی شامل متقاضیانی بوده که یا در آزمون ورودی نمره قبولی کسب کرده اند، یا  تمامی گواهینامه های پیش نیاز و یا مدارک مربیگری دادرس و  مربیگری کمک های اولیه را دارند.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: آزمون کتبی این دوره با حضور 194 شرکت کننده طی امروز، 20 بهمن ماه، با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه افراد پذیرفته شده در این مرحله به مرحله آزمون عملی (روش تدریس ) راه پیدا می کنند، گفت: آزمون عملی از بین پذیرفته شدگان در مرحله آزمون کتبی، یک هفته بعد از آزمون کتبی برگزار خواهد شد.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *