معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

دوشنبه 05 آبان 1399

پویش ملی غرق نشویم همزمان با سراسر کشور در استان قم آغاز شد

حسب ابلاغیه معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، پویش ملی غرق نشویم در استان قم آغاز شد.

سیدحسن حسینی، سرپرست معاونت آموزش و پژوهش استان قم، از پیوستن جمعی از  مدیران، کارکنان، داوطلبان، امدادگران، جوانان و عموم شهروندان به این پویش خبر داد.

وی افزود: هرساله در آغاز فصل گرم سال در بسـیاري از استان ها، دغدغه اي جدي در حوزه حوادث غرق شدگی براي متولیان امر ایجاد می شود و شاهد جان باختن تعدادي از افراد بومی،مسافرین و گردشگران در رودخـانه هـا،سواحـل،اسـتخرهاي کشاورزي،خانگی و عمومی،محیط هاي تفریحی و آبشارها،کانال هاي آبی و جویبار ها هستیم و در سال 98 رشد 36 درصدي نسـبت به سال 97 در آمار جان باختگان ایجاد شـده بود که نیازمنـد مداخله همه دست اندرکاران امر پیشگیري براي کاهش این مخاطره احساس می گردد.

وی افزود: آمار تکان دهنده ارسالی توسط اورژانس استان در خصوص موارد غرق شدگی ، زنگ خطر اطلاع رسانی و پیشگیری از این سانحه ناگوار را بصدا در آورده است. و متاسفانه شاهد خبر غرق شدگی کودکان و نوجوانان و ... در آبگیرها، استخرهای عمومی و خصوصی در فضاهای شخصی در سطح شهر و روستاهای استان هستیم، حساسیت این حوادث دلخراش بخصوص زمانی که در فضاهای دور از مراکز اورژانسی و درمانی  استان به وقوع می پیوندد، امکان بازگشت حیات (احیاء) فرد غرق شده را بعید می نماید. گزارش های ارسالی به مواردی از غرق شدگی در  سد کبار و دیگر آبگیرها و رودخانه های دائمی و فصلی در بخش کهک، سلفچگان، و باغهای شخصی و عمومی حاکی از خبرهای ناگواری است. همچنین سفرهای تفریحی همشهریان و هم استانی ها به استانهای دیگر دارای فضاهای مستعد شنا کردن (مازندران، گیلان و ...)، تذکر این مخاطره را جدی می کند. همچنین و بر همین اساس اطلاع رسانی کتبی از طریق اتوماسیون به کلیه ادارات و سازمانها انجام گردید.  

  لذا از عموم شهروندان دعوت می کنیم به این پویش ملی بپیوندند. 

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *