معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

جمعه 28 شهریور 1399

برگزاری اولین مانور «آمادگی در برابر زلزله»برای دانش آموزان کم توان ذهنی در استان البرز

دکتر عنایت معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان البرز از برگزاری اولین مانور «آمادگی در برابر زلزله»برای دانش آموزان کم توان ذهنی در این. استان خبر داد .

دکتر عنایت معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان البرز از برگزاری اولین مانور «آمادگی در برابر زلزله»برای دانش آموزان کم توان ذهنی در این. استان خبر داد.
وی با اشاره به اهمیت گسترش آموزش همگانی در افزایش تاب آوری عمومی ،افزود :کم توانان ذهنی از جمله گرو ه های آسیب پذیر در حوادث و سوانح محسوب می شوند و به همین دلیل آموزش این گروه ،در کنار سایر گروه های آسیب پذیر همواره از اولویت های جمعیت هلال احمر بوده است .این مانور  با حضور دکتر چرخسازمدیر عامل جمعیت البرز،  معاونین جمعیت هلال احمر البرز، روسا و مدیران آموزش و پرورش استان و با حضور واحد خبر صدا و سیمای استان البرز ، برگزار گردید و دانش آموزان کم توانی ذهنی آموزه های خود در مورد پناهگیری ، چگونگی خروج ، چادرزنی ، کمک های اولیه و...را به نمایش گذاشتند.
دکتر عنایت با ابراز خوشحالی از برگزاری  شایسته و قابل قبول مانور در دبیرستان استثنایی «دکتر اسپرورین »کرج‌،از مربیان زبده ی جمعیت استان البرز  به ویژه «سرکار خانم خلوصیان» که صادقانه و بدون هیچ چشمداشتی پیشنهاد و اجرا ی مانور مذکور را بر عهده داشتند و در کنار آن، واحد آموزش جمعیت شهرستان کرج به عنوان همکار اجرایی، تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که اجرای این مانور ،سرآغاز اجرای طرح جامع «آموزش کمک های اولیه و آشنایی با مخاطرات برای کم توانان ذهنی،  ناشنوایان و نابینایان »در سراسر استان البرز باشد.

کلمات کلیدی