معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

سه شنبه 21 مرداد 1399

برگزاری دوره آموزش همگانی در ۱۲۷ خانه هلال در سطح استان کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در نشست مشترک با مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان گفت: در فاز اول برگزاری دوره آموزش های همگانی خانه های هلال در استان کرمان، این طرح در ۱۲۷ خانه هلال اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح در نشست مشترک با مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری با اشاره به راه اندازی و فعالیت ۱۴۱ خانه هلال در سطح استان بیان کرد: کرمان استان حادثه خیزی است و هدف از ایجاد و فعالیت خانه های هلال، افزایش تاب آوری روستاها و محلات در زمان مقابله با حادثه و بحران است.

وی با اشاره به آموزش و توانمندسازی نیروهای داوطلب خانه های هلال به عنوان بازوان جمعیت هلال احمر  افزود: ارتقای کیفی تجهیزات و فعالیت خانه های هلال با هدف بهره مندی آحاد جامعه از این مراکز از اهداف مهم جمعیت هلال احمر در روستاها و محلات است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ با دهیاران ۳۰۰ روستا جلسات توجیهی در ۸ منطقه استان برگزار شد که در حال حاضر ۱۴۱ خانه هلال در کرمان فعال هستند که مابقی روستاها تا پایان سال جاری نیز راه اندازی و فعال خواهند شد.

وی با اشاره به جایگاه رتبه دوم استان کرمان با فعالیت ۱۴۱ خانه هلال تصریح کرد: همکاری فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاران جهت فعالیت خانه های هلال و تامین تجهیزات اولیه مورد نیاز در امر امدادرسانی بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان: روستاهای حادثه خیز و دارای کثرت جمعیت در اولویت راه اندازی خانه های هلال

صادقی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان در این نشست با اشاره به اینکه آحاد جامعه علی الخصوص روستائیان حس و اعتماد بسیار خوبی نسبت به جمعیت هلال احمر دارند، افزود: این نگاه مثبت عموم به جمعیت هلال احمر باعث موفقیت این نهاد مردمی در اجرای برنامه های عام المنفعه و بشردوستانه شده است.

وی راه اندازی خانه هلال را اقدام مفید و اثربخش عنوان کرد و افزود: روستاهای حادثه خیز که دارای جمعیت زیادی هستند باید در اولویت راه اندازی خانه های هلال قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در عصر تکنولوژی به سر می بریم اما همچنان تاثیرات آموزش در امر پیشگیری بیش از بیش حائز اهمیت است.

صادقی با اشاره به اینکه این طرح جایگاه بسیار خوبی در روستاها پیدا خواهد کرد، افزود: همکاری دهیاران، شوراهای شهر و همچنین بهره گیری از ظرفیت خیرین در روستاها با هدف راه اندازی خانه های هلال و اجرای دوره آموزش همگانی توسط دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان دارای 2500 دهیاری است، خاطرنشان کرد: کیفیت برنامه های جمعیت هلال احمر و بهره گیری از حضور و توان همه اهالی روستاها در خانه های هلال باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *