معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

سه شنبه 06 مهر 1400

آغاز تجهیز شعب و خانه‌های هلال فعال، به مانکن آموزشی احیای قلبی و ریوی

تمامی شعب جمعیت هلال‌احمر سراسر کشور و خانه‌های هلال فعال، پس از 10 سال به مانکن آموزشی احیای قلبی و ریوی بزرگسال ایرانی مجهز شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، دکتر خسرو رحمانی با اعلام این خبر گفت: برای دستیابی به رشد در حوزه آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر، در کنار مربیان و مدرسان شایسته این حوزه و محتوای آموزشی به‌روز شده، همواره نیازمند تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مناسب، به عنوان یکی از ارکان اصلی فرآیند آموزش بوده ایم.

او افزود: احیای قلبی ریوی مهمترین مبحث دوره کمک های اولیه است و ضروریست مربیان این دوره به صورت عملی آموزش های همگانی را به هموطنان ارائه کنند، بنا بر این استفاده از تجهیزات در افزایش بازده آموزشی از لحاظ کمی و کیفی، بالا بردن سرعت و عمق یادگیری و ایجاد انگیزه بیشتر، تمرین و اصلاح یادگیری نادرست، حائز اهمیت است.

دکتر رحمانی با اشاره به عدم تجهیز امکانات آموزشی شعب طی 10 سال گذشته گفت: مطابق بررسی های انجام شده در خصوص امکانات آموزشی استان ها مشخص شد شعب جدید فاقد تجهیزات آموزشی مناسب و دیگر شعب نیازمند نوسازی تجهیزات قدیمی برای برگزاری دوره کمک های اولیه هستند بنا بر این طی مراحل قانونی، با موافقت دبیرکل جمعیت هلال احمر و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولیدات داخلی، 1100 مانکن CPR که تولید داخل کشور است تهیه و توزیع آن به تمامی شعب استان ها در سراسر کشور آغاز شده و مابقی به خانه های هلالی که فعالیت مطلوبی در زمینه آموزش کمک های اولیه دارند، اهدا خواهد شد.

او ادامه داد: پیش از این، تجهیزات آموزشی از کشورهای نروژ و آلمان وارد می شد که با تهیه تجهیزات کمک آموزشی داخلی، هم از خروج ارز جلوگیری خواهد شد و هم خدمات پس از فروش در داخل کشور انجام می گیرد و از وابستگی به خارج بی نیاز می شویم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر؛ تأمین سایر تجهیزات آموزشی شعب استان ها را منوط به تخصیص اعتبار لازم دانست و افزود: معاونت آموزش با تربیت مربیان، تشکیل کمیته های تخصصی برای تولید محتوای آموزشی مرتبط با فعالیت های هلال احمر تاکنون اقدامات مؤثری انجام داده است و اکنون با تجهیز شعب سراسر کشور سعی در پیشبرد فعالیت های آموزشی خود دارد که در صورت تامین اعتبار لازم، نسبت به تجهیز شعب به سایر امکانات آموزشی اقدام خواهد کرد.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *