معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 31 اردیبهشت 1401

آمادگی هلال‌احمر برای ارائه آموزش‌های امدادی در رسانه ملی، مدارس و دانشگاه‌ها

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به رسالت این جمعیت در توسعه آموزش‌های همگانی امدادوکمک‌های اولیه در جامعه، گفت: هلال‌احمر برای ارائه محتوای آموزش‌های امدادی از طریق صدا و سیما و گنجاندن آموزش‌های لازم در کتب درسی مدارس، دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها آمادگی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند در دیدار صمیمانه با کارکنان معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت، ضمن تاکید بر اهمیت این حوزه افزود: بر اساس ماده 14 قانون مدیریت بحران کشور، ارائه آموزش همگانی امدادوکمک‌های اولیه در جامعه بر عهده جمعیت هلال‌احمر است و ما در این زمینه وظیفه خطیری برعهده داریم. بنابراین باید به عنوان بازوی مدیریت بحران کشور، شعب هلال‌احمر سراسر کشور را از نظر نیرو و تجهیزات مورد نیاز، تقویت کنیم.

کولیوند اظهار کرد: در گفت‌وگو با رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بر ضرورت آموزش امداد و کمک‌های اولیه به تمام مدیران اجرایی کشور و آمادگی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال برای ارائه آموزش‌های لازم در این خصوص تاکید شد. علاوه بر این، با اعلام آمادگی برای ارائه محتواهای آموزشی، خواستار گنجاندن محتوای آموزش‌های لازم امدادی در کتب درسی دانش‌آموزان، دانشجویان، صدا و سیما و ... شدیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه، هزینه کردن در حوزه آموزش به نوعی سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید، افزود: باید برای چابک‌سازی جمعیت هلال‌احمر در زمینه ارائه آموزش‌های امدادی در جامعه و توانمندسازی کارکنان تلاش بیشتری کنیم. لازم است تمامی کارکنان هلال‌احمر، تحت عنوان کد 2، آموزش‌های لازم را ببینند و همواره برای مواجهه با بحران‌هایی همچون سیل و زلزله و ... آماده باشند.

کولیوند با اعلام حمایت از ایده‌ها و طرح‌های مرتبط با ارائه آموزش‌های همگانی امداد و کمک‌های اولیه گفت: ضمن توجه به تقویت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعیت، از طراحی و تولید نرم‌افزار جامع آموزشی هلال‌احمر حمایت خواهد شد. همچنین حمایت از طراحی نرم‌افزار توزیع عادلانه کمک‌ها در مناطق حادثه‌دیده، راه‌اندازی شهرک آموزشی هلال و راه‌اندازی مرکز بین‌المللی آموزش‌های هلال‌احمر از اولویت‌های برنامه‌ای در حوزه آموزش هلال‌احمر است.

یادآور می‌شود در این نشست صمیمانه؛ معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت، مدیران و کارکنان این معاونت؛ ایده‌ها و پیشنهادات خود را در خصوص تولید محتوا، حمایت از مربیان آموزش امداد و کمک‌های اولیه، آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان و ....ارائه کردند.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *