معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 31 اردیبهشت 1401

برگزاری دوره آموزش تخصصی پایه جستجو و نجات در حوادث کوهستان در استان ایلام

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام از برگزاری دوره آموزش تخصصی پایه جستجو و نجات در حوادث کوهستان با شرکت ۲۰ نفر نجاتگر در شهرستان دهلران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبری گفت: شرکت‌کنندگان در این دوره مباحث مختلف تخصصی شامل ابزار شناسی، هواشناسی، پیمایش در کوهستان، بقا در کوهستان، آشنایی با تجهیزات، کمک‌های اولیه در کوهستان و نارسایی های در ارتفاع، بسکت کردن و حمل مصدوم، جهت یابی، انواع کارگاه و آموزش صعود و فرود را فرا گرفتند.
 
علی اکبری اظهار داشت: با توجه به کوهستانی بودن استان و عرق و علاقه مردم به کوهپیمایی و حوادث متعدد کوهستان در استان ، برگزاری این دوره آموزش بسیار مهم و ضروری بود.
 
وی با تاکید بر اینکه ریسک و حساسیت کار در کوهستان بالاست و هرگونه فعالیت امداد و نجات در حوادث کوهستان مستلزم گذراندن فنون وتخصص های خاص خود می باشد، گفت: برگزاری چنین دوره هایی برای نجاتگران ضروری می باشد. 
 
وی با بیان اینکه این دوره در دو بخش عملی و تئوری به مدت ۵ روز برگزار شد،عنوان کرد: در پایان این دوره آموزشی به کسانی که موفق به گذراندن دوره شدند گواهینامه قبولی در دوره اعطا می گردد.
کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *