معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

دوشنبه 23 فروردین 1400

برگزاری سومین جلسه کارگروه آموزش همگانی و پدافند غیرعامل در ایلام

معاون امداد و نجات هلال احمر ایلام گفت: سومین جلسه کارگروه آموزش همگانی و پدافند غیرعامل استان به منظور بررسی وضعیت آموزش همگانی هلال احمر در خصوص مقابله با اثرات حوادث و بلایا با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو کمیته پدافند غیرعامل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، بیگ محمدی با بیان اینکه مناطق زیادی از کشور در معرض وقوع زلزله قرار دارد، افزود: وقوع این حوادث هشدارهایی هستند که می طلبد در خصوص مخاطرات و پدافند غیر عامل آمادگی لازم داشته باشیم.

بیگ محمدی با اشاره به ۲ رکن اساسی پیشگیری و آموزش در پدافند غیرعامل گفت: می توانیم با یک پیشگیری ساده جلوی یک بحران بزرگ و با یک آموزش ساده جلوی خیلی از حوادث را بگیریم.

وی با اشاره به وظایف هلال احمر در امر آموزش همگانی گفت: جمعیت هلال احمر این آمادگی را دارد تا برای عموم مردم و همچنین تمامی پرسنل دستگاه های اجرایی، آموزش امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برگزار کند.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان نیز در این جلسه اظهار کرد: آموزش همگانی امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات یکی از موضوع های بسیار مهم مدیریت بحران برای کاهش خطر بلایا در هر کشوری است.

تردست با اشاره به اینکه آموزش تعطیل بردار نیست و در هر شرایطی باید ارائه شود، تاکید کرد: باید تمام دستگاه های اجرایی استان یک نفر نماینده برای برنامه ریزی و ارائه آموزش های همگانی امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات به هلال احمر معرفی کنند تا این آموزش ها به منظور پیشگیری، آگاه سازی و مقابله با حوادث و سوانح برای پرسنل آنها ارائه شود.

تردست در خصوص آموزش همگانی که مقرر شد همه دستگاه های اجرایی به کارکنان ارائه دهند. افزود: در این راستا کارهای خوبی انجام شده و ۱۸ هزار نفر ساعت از آموزش های هلال احمر بهره مند شدند.

وی افزود: دوره های آموزش همگانی هلال احمر یک آموزش استاندارد، کاربردی و بسیار موثر است که به صورت رایگان برگزار می شود.

تردست گفت: بر اساس قانون مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وظیفه آموزش های همگانی بر عهده هلال احمر است و در این راستا می توانیم برای کارکنان همه دستگاه ها دوره های آموزش همگانی برگزار کنیم.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گفت: پس از  برگزاری دوره های آموزش همگانی، تمرین آمادگی برای خروج اضطراری و پناه گیری در هر کدام از دستگاه های اجرایی انجام خواهد شد.

در ادامه این جلسه نمایندگان کار گروه کمیته امدادونجات و آموزش همگانی ضمن ارائه گزارش فعالیت های انجام شده، راهکارها و دیدگاه های خود را در خصوص ارائه آموزش ها بیان کردند.

در این جلسه بر اجرای مصوبات قبلی و معرفی نماینده تام الاختیار به هلال احمر جهت برنامه ریزی و اجرای آموزش های همگانی امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در دستگاه های اجرایی و همچنین استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در امر آموزش تاکید شد.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *