معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

چهارشنبه 15 تیر 1401

دکتر رحمانی: دوره آموزشی آنلاین «چگونه در برابر زلزله آماده باشیم؟»، در راستای عدالت آموزشی است

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر از جزئیات برگزاری دوره آموزشی آنلاین «چگونه در برابر زلزله آماده باشیم؟» خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر خسرو رحمانی گفت: این دوره یک دوره آموزشی آنلاین برای عموم مردم است. با توجه به زلزله‌ای که به تازگی در تهران و در برخی استان‌های دیگر رخ داد، تصمیم گرفتیم درقالبی فراگیر و دردسترس آموزشی جدید ایجاد کنیم و مردم با مباحث تازه مربوط به زلزله آشنا شوند.

او ادامه داد: دوره آنلاین آموزش در برابر زلزله را با توجه به تجربه‌ای که در دوره آنلاین کرونا ویروس به دست آوردیم، آغاز کردیم که شامل مباحث کلی در زمینه آمادگی در برابر زلزله است.

دکتر رحمانی به گواهی مربوط به دوره هم اشاره کرد و افزود: این آزمون به راحتی از طریق تلفن همراه، تبلت، و لپتاپ قابل دسترسی است و در پایان دوره، در صورتی که افراد مشخصاتشان را وارد کنند، پس از 24 ساعت می‌توانند گواهی مربوط به آن را از سایت آموزش همگانی جمعیت هلال احمر به نشانی khadem.ir دریافت کنند.

او ادامه داد: این دوره توسط جمعیت هلال احمر با همکاری سازمان نظام پزشکی  و در راستای بند ب ماده 14 مدیریت بحران برگزار شده است. بر اساس این بند، وظیفه آموزش آحاد جامعه درحوزه حوادث و سوانح بر عهده جمعیت هلال‌احمر و با همکاری سایر سازمان‌ها است.

دکتر رحمانی تاکید کرد: این دوره با محتوای آموزشی زلزله برای اولین بار به صورت الکترونیکی و برخط  توسط جمعیت هلال‌احمر و در راستای عدالت آموزشی با شعار «همه‌جا، همه وقت و برای همه» در کشور برگزار می‌شود. درضمن دوره‌ی مشابه ان با محتوای کرونا ویروس  نیز با همکاری مشترک جمعیت هلال احمر و سازمان نظام پزشکی برگزار شده است.

به گفته  معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر، شرکت در این دوره آموزشی انلاین زلزله حدود 20 دقیقه زمان می‌برد و سرفصل‌های آن به شرح زیر است:

چرا باید در کشور ایران همیشه برای زلزله آماده باشیم؟ چند نکته ساده برای افزایش ایمنی در اتاق های منزل، ایمن‌سازی آشپزخانه، آشنایی با چیدمان ایمن وسایل در منزل، در پارکینگ چه کنیم؟ هنگام وقوع زلزله چگونه پناه بگیریم؟، اقدامات حفاظتی و مراقبتی بعد از وقوع زمين‌لرزه  و در نهایت آزمون نهایی.

برای شرکت در این دوره از طریق لینک https://go.irimc.org/quake اقدام کنید.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *