معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

دوشنبه 20 مرداد 1399

دوره مراقبت های بهداشتی و پیشگیرانه در برابر کرونا برگزار شد

مدیرکل آموزش های تخصصی و ضمن خدمت کارکنان جمعیت هلال احمر از برگزاری دوره مراقبت های بهداشتی و پیشگیرانه در برابر کرونا ویژه همکاران خدمات، حمل و نقل و انتظامات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری ، مرتضی مرادی پور با اعلام این خبر افزود: با توجه به شیوع موج دوم بیماری کرونا و جان باختن تعداد زیادی از هموطنان در اثر ابتلا به این اپیدمی مقرر شد به منظور آشنایی بیشتر و جلب توجه همکاران جمعیت هلال احمر به ویژه افراد در معرض خطر بیشتر از جمله نیروهای فعال در حوزه های خدمات, حمل و نقل و انتظامات به دلیل شرایط کاری و وظایف محوله و ارتباط با تعداد زیادی از همکاران, دوره آموزشی «مراقبت های بهداشتی و پیشگیرانه در برابر کرونا» برگزار گردد.
مرادی پور گفت:  این دوره که با همکاری معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی به عنوان دبیرخانه ستاد ملی کرونا در جمعیت هلال احمر و حوزه های مربوطه شامل معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی و اداره کل حراست در طی روزهای دوشنبه ۴/۳۰و چهارشنبه ۵/۱  در قالب 3 گروه تفکیکی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بصورت حضوری در سالن معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی برگزار شد،  تعداد نزدیک به ۱۰۰ نفر از همکاران شاغل در این حوزه ها شرکت کردند.
او ادامه داد در این دوره سعی گردید بر اساس سناریوی فعالیت های روزانه نکات قابل ملاحظه و ضروت های بهداشتی مربوطه در محیط های کاری پر تجمع به فراگیران آموزش داده شود تا از این طریق ضمن جلوگیری از ابتلای این عزیزان از شیوع این بیماری بین همکاران پیشگیری شود.
مدیرکل آموزش های تخصصی و ضمن خدمت کارکنان گفت: این دوره با توجه به ضرورت و استقبال همکاران در هفته های آتی نیز به صورت ستادی برنامه ریزی و اجرا خواهد گردید و هماهنگی لازم به منظور اجرای آموزش های مذکور در جمعیت هلال احمر استان ها و شهرستان های کشور نیز صورت خواهد گرفت.
همچنین دکتر خسرو رحمانی، معاون آموزش، پژوهش و فناوری ضمن بازدید از روند اجرای دوره، پس از بحث و گفتگو با شرکت کنندگان و مدرس این دوره،  برگزاری این دوره را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.
لازم به ذکر است با توجه به درس آموخته های جمع آوری شده و تجربیات موجود نسبت به تهیه پروتکل های مربوط به هر یک از این موردهای اشاره شده فوق، اقدام و پس از تهیه اینفوگرافی های تصویری از پروتکل های مربوطه نسبت به نصب آن در واحدهای پر تردد ساختمان صلح و سایر ستادهای جمعیتی کشور اقدام گردد.
کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *