معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 02 مرداد 1400

آموزش امداد و کمک های اولیه به کوهنوردان خراسان شمالی

نشست مشترک سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان شمالی و هیئت کوهنوردی استان با هدف همکاری و تعامل بیشتر در پیشگیری، آموزش و پوشش حوادث امداد و نجات کوهستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی؛ ابوالفضل محبان، در این نشست بر ضرورت استفاده از پتانسیل کوهنوردان در حوادث کوهستان تاکید کرد.

وی گفت:  جمعیت هلال احمر با توجه به ظرفیت های بالایی که دارد می تواند نسبت به آموزش امداد و کمک های اولیه به کوهنوردان اقدام نماید و آنان را برای نجات جان خود و همنوردهایشان آماده کند.

محبان با اشاره به اینکه هلال احمر می تواند امکانات مورد نیاز برای پوشش حوادث کوهستان را فراهم کند افزود: آموزش افراد در خانه های هلال می تواند نقش موثری در مدیریت زمان و بحران پیش آمده به دنبال این قبیل حوادث داشته باشد.

 رئیس هیئت کوهنوردی استان نیز در این نشست از تلاش های مجموعه هلال احمر استان به خاطر همراهی همیشگی تقدیر کرد.

 وی با بیان اینکه تیم های امداد و نجات کوهستان و کوهنوردی استان برای پیشگیری و پوشش بهتر حوادث در سطح استان می توانند با هم مشارکت بیشتری داشته باشند. افزود: هیات کوهنوردی و هلال احمر استان می توانند با استفاده از پتانسیل کوهنوردان نسبت به شناسایی قلل مرتفع استان اقدام و راههای مختلف جستجو و نجات در آن را پیدا نمایند.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *