معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

دوشنبه 23 فروردین 1400

آموزش چهره به چهره بزرگترین هدف خانه های هلال است

محمد حسن قوسیان مقدم در نشست برخط با مدیران عامل استان ها با موضوع خانه های هلال، با تشکر از کسانی که در گسترش خانه های هلال در سراسر کشور تلاش کردند، گفت: امروز تعداد خانه های هلال نزدیک 5 هزار خانه رسید که در بحث آموزش هم به توفیق های خوبی دست پیدا کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه خانه های هلال در جامعه اثرات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و مشارکت در امر آموزش همگانی دارند، افزود: یکی از مباحث مهم در خصوص خانه های هلال آمارهای موجود است که باید به آنها دقت کرد، یکی از موضوعاتی که در زلزله سی‌سخت مورد توجه قرار گرفت این بود که چگونه آمارها را در روستا های زلزله زده پیدا کنیم.

وی پیشنهاد داد: در سراسر کشور باید دفترچه تلفنی به تفکیک روستا ها ایجاد شود و در آن تلفن های مربوط به دهیاری آن روستا و مسئول خانه هلال نوشته شود، این دفترچه در بحران ها بسیار ارزشمند است.

دکتر قوسیان مقدم ادامه داد: مسئولین خانه های هلال باید آموزش های مربوط به ارزیابی را فرابگیرند تا در هنگام وقوع حادثه گزارش مناسبی برای امداد رسانی  ارائه دهند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با ابراز رضایت از عملکرد خانه های هلال در بخش آموزش همگانی گفت: خانه های هلال توفیقاتی در بخش آموزش همگانی داشته اند و با بکارگیری مربیان فعال در این بخش و اختصاص بودجه در سال جدید، باعث رشد کیفیت آموزشی باشیم.

دکتر خسرو رحمانی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، دراین نشست، بزرگترین هدف خانه های هلال را آموزش چهره به چهره بیان کرد و گفت: خانه های هلال بستری مناسبی برای آموزش چهره به چهره مردم است، این خانه ها باید تاب آوری را در جامعه گسترش دهد تا در هنگام بحران و در مقابله با حادثه مردم توان‌مندی داشته باشیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در خصوص آموزش هایی که در خانه های هلال به جوامع محلی داده می‌شود گفت: در خانه های هلال از مربیان بومی به دلیل آشنایی و تسلط به منطقه استفاده شد، مربیان به گروه های سنی مختلف آموزش های لازم را در سرفصل هایی مطابق با سن شرکت کنندگان به آنها ارائه خواهند داد.

دکتر رحمانی با اشاره به اقدامات آموزشی جمعیت هلال احمر در خانه های هلال افزود: تاکنون در 2 هزار و 454 خانه هلال به 91هزار و 588 نفر در گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، آموزش داده شده است همچنین 17 هزار و 782 جزوه در بین شرکت کنندگان توزیع شد.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *