معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 02 مرداد 1400
براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

اجباری شدن گذراندن یک واحد درسی«مدیریت سوانح و بلایا» برای رشته های علوم پزشکی

معاون آموزش،پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از تصویب ارائه درس «مدیریت سوانح و بلایا» در راستای آمادگی در مقابل مخاطرات برای همه رشته های مقاطع علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، دکتر خسرو رحمانی در خصوص برنامه ریزی جهت تدوین ارائه یک واحد درسی برای رشته های علوم پزشکی گفت: خوشبختانه با خبر شدیم طی مصوبه اخیر جلسه دبیرخانه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت، در راستای تدوین سند راهبردی آموزش مدیریت بحران در نظام سلامت و پیگیری وظایف حوزه آموزش در قانون مدیریت بحران کشور، ارائه یک واحد درسی تحت عنوان «مدیریت سوانح و بلایا» برای تمام دانشجویان علوم پزشکی از نیمسال اول 1400-1401 اجباری می شود.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر یکی از مهمترین روش های آموزش همگانی را آموزش های رسمی در مدارس و دانشگاه ها برشمرد و افزود: یکی از مهمترین روش های آموزش همگانی، انتقال مفاهیم از طریق کتب درسی و کتب دانشگاهی است که خوشبختانه در حال حاضر در وضعیت مطلوبی قرار داریم.
او در خصوص ارائه آموزش های رسمی مفاهیم مرتبط با آمادگی در برابر مخاطرات گفت: آموزش در 17 کتاب درسی دانش آموزان که مباحث هلال احمر، سوانح و حوادث طبیعی و غیر طبیعی در آنها گنجانده شده و محتوای این کتاب‌ها با توجه به سن دانش آموزان، از مقطع ابتدایی تا مقاطع تحصیلی بالاتر در این حوزه را شامل می شود یکی دیگر از اقدامات مهم صورت گرفته در خصوص آموزش های همگانی است.
دکتر رحمانی افزود:همچنین آموزش 30 ساعت درسی در پادگان ها برای سربازان وظیفه، گام دیگری در جهت ارتقای آمادگی مردم در برابر حوادث و بلایا است.
او با ابراز امیدواری در خصوص تدوین دروس مرتبط با مخاطرات در دانشگاه ها گفت: امیدواریم با همکاری وزارت علوم نیز، آموزش دروس مرتبط با مخاطرات بطور کامل در تمام مقاطع درسی کشور ارائه شود.
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *