معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

پنجشنبه 08 آبان 1399

استاندار کرمان: تقویت تجهیزات امدادی و خانه‌های هلال از اولویت‌های بسیار مهم هلال‌احمر است

استاندار کرمان در دیدار با مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان ها در جمعیت هلال احمر گفت: آموزش، تقویت و ارتقای تجهیزات امدادی و خانه های هلال در جمعیت هلال احمر از اولویت های بسیار مهم است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ دکتر محمدجواد فدایی استاندار کرمان در دیدار با مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان ها در جمعیت هلال احمر، مدیرعامل، شورای معاونین و اعضای هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان کرمان ضمن قدردانی از زحمات پرسنل و نیروهای داوطلب این نهاد مردمی گفت: آموزش، تقویت و ارتقای تجهیزات امدادی و خانه های هلال در جمعیت هلال احمر از اولویت های بسیار مهم است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان کرمان همیشه در سریعترین زمن ممکن در تمامی حوادث و سوانح در سطح استانی و ملی حضور دارد و با اقدامات بسیار شایسته به یاری آسیب دیدگان در حوادث شتافته است.

وی با اشاره به اینکه در لحظات اولیه حادثه، حضور نیروهای هلال احمر در کنار مردم باعث آرامش آنان خواهد شد، افزود: آموزش، بسیار حائز اهمیت است و امدادگران با آموزش مهارت های فنی و تخصصی در حوزه امدادونجات در پوشش حوادث بسیار موفق هستند.

وی با اشاره به اینکه استانداری همیشه در کنار جمعیت هلال احمر کرمان است، افزود: راه اندازی خانه های هلال در روستاها بسیار مهم است و باید تعداد این خانه ها در سطح استان با توجه به حادثه خیزی آن افزایش یابد.

هلال‌احمر کرمان از جمعیت‌های کارآمد کشور است

دکتر افشین یگانه مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان های جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار بیان کرد: هلال احمر کرمان یکی از جمعیت های کارآمد در سطح کشور است.

وی با اشاره به اینکه عملکرد هلال احمر کرمان شایسته تقدیر است، افزود: اعضای هیات مدیره و شوراهای اجرایی در شهرستان ها بازوی بسیار مهمی برای جمعیت هلال احمر محسوب می شوند.

وی ضمن قدردانی از حمایت های استاندار کرمان از جمعیت هلال احمر استان افزود: با کمک استانداری ها باید کمبود بودجه را در هلال احمر برطرف کنیم و تقویت انبارها و سایر تجهیزات امدادی را در سطح استان ها را مورد توجه بیشتری قرار دهیم تا در امدادرسانی ها دچار مشکل نشویم.

وی در ادامه به کارآمدی جمعیت هلال احمر کرمان به واسطه رفاقت، همدلی و انسجام مدیرعامل، معاونین، پرسنل و نیروهای داوطلب اشاره کرد و گفت: به واسطه ارتباطات و تعاملات درونی و بیرونی جمعیت هلال احمر کرمان، شاهد کارهای بسیار خوبی در این استان هستیم.

یگانه با اشاره به اینکه یکی از کرسی های شورای عالی جمعیت هلال احمر به استان کرمان تعلق دارد، افزود: اعضای هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان کرمان نخبه و توانمند هستند.

احیای داروخانه هلال احمر سیرجان با کسب رتبه برتر در حوزه رشد عملکرد شایسته تقدیر است

حمید ملانوری عضو اصلی شورای عالی جمعیت هلال احمر و هیات مدیره استان کرمان نیز در اولین نشست مجمع جمعیت هلال احمر استان گفت: احیای داروخانه هلال احمر سیرجان و کسب رتبه برتر در حوزه رشد عملکرد سال 98 در سطح کشور شایسته تقدیر است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر در همه دوران ها از زمان جنگ تحمیلی تا کنون در همه حوادث به دنبال تسکین آلام بشری است.

وی ضمن قدردانی از زحمات پرسنل و نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: کرمان استان پرحادثه ای است و همیشه شاهد حضور چشمگیر امدادگران و نجاتگران هلال احمر در حوادث مختلف در سطح استانی، ملی و بین المللی هستیم.

وی صداقت، شفافیت و دلسوزی نیروهای فداکار و ایثارگر در جمعیت هلال احمر کرمان را زبانزد عام و خاص اعلام کرد و گفت: رتبه اول موقوفات هلال احمر استان کرمان نشانه اعتماد مردم به این نهاد عام المنفعه و بشردوستانه است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر جایگاه واقعی خدمت است، افزود: دغدغه اصلی شورای عالی جمعیت هلال احمر حفظ و ارتقای جایگاه و ارزش این نهاد عام المنفعه، مردمی و بین المللی است.

ملانوری در پایان از خدمات جمعیت هلال احمر در حوزه مبارزه با شیوع و اپیدمی ویروس کرونا تشکر و قدردانی کرد. 

خانه های هلال با تکیه بر آموزش در کرمان فعالیت می کنند

رضا فلاح در این جلسه با ارائه گزارش عملکرد 6 ماهه 99 گفت: نزدیک 200 خانه هلال با تکیه بر آموزش با هدف تاب آوری جامعه در حوادث در سطح استان کرمان فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه قریب به 9 هزار نفر در خانه های هلال آموزش دیدند، افزود: آموزش و توانمندسازی عموم مردم برای مقابله با مشکلات و حوادث در اولویت فعالیت های جمعیت هلال احمر است.

فلاح با اشاره به برگزاری 874 دوره آموزشی ضمن خدمت، تخصصی امدادونجات، مربیگری، عمومی امداد و عمومی نجات، امداد و کمک های اولیه، مخاطرات و مهارت های پایه داوطلبی در 6 ماهه اول سال جاری عنوان کرد: 12 هزار و 500 نفر از دوره های آموزشی برخوردار شدند.

فلاح با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر متکی بر فعالیت های داوطلبانه مردمی است، افزود: ارائه خدمات به نیازمندان و آسیب دیدگان از اهداف اصلی و مهم این نهاد بین المللی است.

وی گفت: اجرای 17 هزار و 841 پروژه حمایتی، معیشتی، درمانی، آموزشی، فرهنگی، کاروان سلامت و ارائه خدمات در شیوع و اپیدمی کرونا به نسبت 6 ماهه اول در سال گذشته 68 درصد رشد داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان به بهره مندی 553 هزار نیازمند و بیمار از خدمات حمایتی و معیشتی با رشد 87 درصد به نسبت 6 ماهه اول در سال گذشته گفت: ارزش ریالی خدمات مددکاری، کاروان های سلامت، پروژه های حمایتی، معیشتی، نذرآب و پاسخ به حوادث (مانند سیل استان و اپیدمی کرونا) 15 میلیارد و 322 میلیون تومان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: در 6 ماه گذشته 136 هزار نفر از خدمات بهداشتی، درمانی، توانبخشی و داروخانه های هلال احمر بهره مند شدند.

فلاح گفت: 2 پروژه درمانی به ارزش 8 میلیارد و 800 میلیون تومان در 6 ماه اول سال جاری احداث و افتتاح شده است.

لازم به ذکر است نشست مجمع جمعیت هلال احمر استان کرمان در شهر ماهان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد و از اعضای هیات مدیره و بازرسی چهارمین مجمع جمعیت هلال احمر استان با حضور مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان ها، مدیرعامل و شورای معاونین و اعضای هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان تقدیر شد.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *