معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 04 بهمن 1399

انعقاد تفاهم نامه همکاری هلال‌احمر و اداره‌کل عشایری خراسان شمالی/ تاکید بر ارائه آموزش همگانی و تاب‌آوری جامعه عشایری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک آموزش همگانی بین جمعیت هلال احمر استان و اداره کل عشایری خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی؛ ابوالفضل محبان جامعه عشایری را جامعه‌ای غیور و میهن پرست دانست که در بزنگاه های مهم به دفاع از کشور پرداخته‌اند.

محبان هدف از انعقاد این تفاهم نامه را افزایش تاب آوری جامعه عشایری در حوادث و مخاطرات طبیعی دانست و گفت: با راه اندازی خانه هلال بین عشایر بواسطه آموزش همگانی، تلاش کنیم تا با ایجاد آمادگی و افزایش تاب آوری جامعه عشایری، میزان خسارات و آسیب‌های ناشی از حوادث طبیعی را کاهش دهیم.

وی همچنین به فعالیت ۳۹ خانه هلال در سطح استان اشاره کرد و افزود: با توجه به صعب العبور بودن مناطق عشایری با راه اندازی خانه هلال و ارائه آموزش‌های همگانی به این افراد می‌توان میزان تاب آوری جامعه را بالا برد.

مدیرکل امور عشایر استان از فعالیت های جمعیت هلال احمر تقدیر کرد و گفت: جمعیت هلال احمر در حوادثی نظیر زلزله مراوه تپه به بهترین شکل ممکن خدمت رسانی کرده اند.

قلی پور همچنین اظهار کرد: ایجاد خانه هلال در مناطق عشایری نقطه عطفی برای کمک به جامعه عشایری به شمار می آید که با ارائه آموزش‌های کاربردی و کمک کننده می‌توان خطرات و خسارات ناشی از مخاطرات طبیعی را کاهش داد.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *