معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 04 بهمن 1399

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از گاز گرفتگی (مسمومیت با گاز مونواکسید کربن)

جمعیت هلال احمر، یک دوره آموزشی آنلاین، پیشگیری از گاز گرفتگی (مسمومیت با گاز مونواکسید کربن) برای کمک به نجات جان خود و افرادی که دچار گاز گرفتگی می شوند به ویژه در مناطق روستایی که در سرما از بخاری برای گرمایش استفاده می کنند برگزار می کند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مسمومیت با مونواکسید کربن یا در اصطلاح عمومی گازگرفتگی، یکی از شایع‌ترین علل مرگ و میرها به ویژه در فصول سرد سال است. با شرکت در این دوره و سایر دوره‌های آموزش همگانی جمعیت هلال احمر و تشویق دیگران به شرکت در آن، نجات‌بخش و حیات‌بخش جان خود، عزیزان و همه انسان‌ها باشیم.

بر اساس این گزارش، در پایان این دوره انتظار می رود شما و تمامی اعضای خانواده‌تان بتوانید؛ دودکش های ناایمن را شناسایی و با نصب ایمن بخاری و دودکش آشنا شوید ،علت انتشار گاز مونو اکسید کربن را بدانید،با اقدامات ایمنی در خصوص پیشگیری از مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن(گازگرفتگی) آشنا شوید، علائم فرد یا افرادی که دچار گازگرفتگی (مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن) شده اند را بدانید و فرد یا افراد دچار گازگرفتگی با گاز مونو اکسید کربن را نجات دهید.

درصورت تمایل می‌توانید در آزمون نهایی این دوره شرکت کرده و گواهینامه آن را دریافت کنید.

لازم به ذکر است؛برای شرکت در آزمون ضروری است که در سامانه ثبت نام کنید و اطلاعات تکمیلی را به منظور صدور گواهی پر کنید. 24 ساعت پس از قبولی در آزمون،گواهینامه خود را از سایت edu.khadem.ir  دریافت کنید.   

فهرست مطالب در این آزمون عبارت است از :

درس اول اول: چرا آشنایی با مسمومیت مونواکسید کربن و کمک های اولیه آن اهمیت دارد؟

درس دوم: چرا دچار گازگرفتگی می شویم؟ با مهمترین نکات ایمنی آشنا شویم!

درس سوم: کمک های اولیه در مسمومیت با مونوکسید کربن ،و در پایان، آزمون نهایی

 یادآوری می کنیم ؛در این روزهای سرد کرونایی، خانه امن ترین جاست. درخانه بمانید ولی مواظب گاز منوکسید کربن نیز باشید. این دوره آموزشی به ایجاد خانه ای ایمن به شما کمک می کند.
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *