معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 24 مهر 1400

برگزاری نشست سراسری "هماهنگی برنامه‌های آموزشی و پژوهشی هلال‌احمر"

نخستین جلسه مجازی سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری با مدیران عامل و معاونین آموزش و پژوهش استان‌های جمعیت هلال احمر با تاکید بر هم افزایی و همکاری متولیان آموزش و پژوهش در جمعیت هلال احمر، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، دکتر مهراب شریفی سده، در خصوص چهارچوب ها، اولویت ها و فعالیت های حوزه آموزش، گفت: زمستان آموزش در حال اتمام است و با عبور از این زمستان که به دلیل پاندمی کرونا به وجود آمد دوره های غیرحضوری کمتر و مشخص می شود در چه سطحی از آموزش قرار داریم.

سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر افزود: اگر چه دوران پاندمی بیماری و کمبودهای بودجه ای به خصوص در کلاس های آموزش محور مشکلاتی را به وجود آورده بود اما بخشی که در تمام دنیا بسیار رشد کرد و اتفاقات خوبی را رقم زد آموزش های مجازی بوده است، که باید از این تجربه به ویژه در آموزش های ضمن خدمت استفاده کرد.

شریفی سده با تاکید بر لزوم دقت و نظارت بر آزمون ها، ارزیابی و راستی آزمایی بیشتر در آموزش های ضمن خدمت را که به صورت مجازی برگزار می شود از اولویت های این معاونت در بخش آموزش خواند و گفت: آموزش مجازی فراتر از خواندن یک فایل pdf است و تولید محتوای خوب و گفت و گو محور و برقراری ارتباط بهتر و بیشتر در آموزش های ضمن خدمت، بسیار حائز اهمیت است.

سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری ضمن قدردانی از زحمات دکتر رحمانی اظهار کرد: در چند سال اخیر فعالیت های بسیار خوبی در حوزه آموزش و پژوهش انجام شده که از همه مدیران این حوزه تشکر می کنیم.

او ادامه داد: آموزش و پژوهش مانند مغز یک سیستم است و اگر نتوانستیم به مرحله ای برسیم که مانند مغز سیستم عمل کنیم باید ریشه یابی کرده و بررسی بیشتری انجام دهیم.

دکترشریفی سده در خصوص بحث یک درصد ماده ۶۴ قانون افزود: یک درصد عدد خوب و قابل توجهی می شود و باید حتما در حوزه پژوهش صرف شود ضمن آن که تمامی حوزه ها باید با کمک به جذب آن به پژوهش کمک کنند.

وی با تاکید بر انجام پژوهش های کاربردی بیان کرد: پژوهش باید نسخه مشکلات ما باشد و علم باید این مشکلات را حل کند.

شریفی سده ادامه داد: پژوهش برای یافتن سوالات بی جواب است و برای حل مشکلات عملیاتی به ویژه در حوزه امداد و نجات، باید به کمک جمعیت هلال احمر بیاید.

سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری تولید محتوای مناسب را از اولویت های اساسی آموزش خواند و افزود: تمامی محتواهایی که منتشر می شود چه محتوای مکتوب باشد و چه تصویری و ویدئویی لازم است که کارشناسی و بررسی شود که از نظر علمی درست بوده و اشکالی نداشته باشند.

وی با دعوت از استان ها، برای هم افزایی و همکاری در زمینه تولید محتوا گفت: هر استان در هر زمینه ای که بتواند کار کند با دیده منت دعوت می کنیم چون به شدت به همکاری استان ها، استفاده از ظرفیت و امکانات آموزشی بخش های مختلف جمعیت، مانند موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران و افزایش فضاهای آموزشی نیازمندیم و نه تنها آن را گسترش و توسعه دهیم بلکه از دست اندازی دیگران به فضاهای آموزشی و محدود کردن آن خودداری کنیم.

دکتر شریفی سده همچنین در خصوص مراکز مهارتی گفت: با مجوزی که وزارت بهداشت ایجاد می کند تحولی در آموزش مدیران صورت خواهد گرفت چرا که مدیران هم باید توان مدیریت و برنامه ریزی داشته باشند و هم توان مهارتی.

شایان ذکر است در ادامه جلسه مدیران عامل و معاونین استان ها با بیان مسائل و مشکلات استان ها در حوزه آموزش و پژوهش، به بحث و گفت و گو پرداختند.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *