معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 02 مرداد 1400

برگزاری 80 دوره آموزشی در خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 80 دوره آموزشی امدادی با رعایت پروتکل های بهداشتی در استان برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی محمدرضا رضایی مدیر عامل این جمعیت گفت: تاکنون 80 دوره آموزشی همگانی و تخصصی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان برگزار شده است.  
 
محمدرضا رضایی برگزاری 27 دوره آموزش‌های کمک‌های اولیه و مهارت‌های داوطلبی را بخشی از اقدامات انجام شده دانست و گفت: 503 نفر آموزش‌های ارائه شده در این دوره‌ها را فرا گرفته‌اند و در این مدت 24 دوره آموزشی مهارت‌های پایه داوطلبی با حضور 432 نفر برگزار شده است.
 
او اضافه کرد: 13 دوره‌ی آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات، ویژه کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به تعداد 1247 نفر در پادگان‌ها و مراکز نظامی و همچنین 11 دوره آمادگی در برابر مخاطرات با حضور 177 نفر در خانه های هلال برگزار شده است. 
 
رضایی با بیان اینکه در مجموع 6 دوره تخصصی نیز در حوزه تربیت نیروهای نجاتگر برگزار شده است، افزود: از این تعداد 3 دوره تخصصی پیش بیمارستانی با بهره مندی 65 نفر و یک دوره تخصصی جستجو و نجات در کوهستان، یک دوره مقدماتی امداد ویژه خواهران و یک دوره اصول و پیمایش و راهبری در عملیات جستجو و نجات در قالب برنامه های آموزشی معاونت آموزش و پژوهش جمعیت این استان برگزار شد.
 
 
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه طی هفته هلال احمر سال جاری نیز اقدامات  ارزشمندی از سوی معاونت آموزش و پژوهش انجام شده است، گفت: پخش برنامه آموزشی از طریق صدا و سیما استان به مدت 140 دقیقه، برگزاری مسابقه پیامکی با عنوان "کرونا ویروس" و شرکت حدود یک هزار نفر در این مسابقه و اهدای جوایز به 10 نفر به قید قرعه از جمله این اقدامات است. 
وی توضیح داد: ارائه آموزش‌های همگانی شامل اطلاع رسانی عمومی، آگاه سازی، دوره‌های مبتنی بر نیاز محلی، انتقال پیام‌های آموزشی و حساس‌سازی جامعه به 2 هزار و 495 نفر از دیگر اقدامات انجام شده است.
 
وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی آمادگی لازم جهت برگزاری دوره های آموزشی برای تمامی بخش های دولتی و خصوصی را دارد.
کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *