معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

پنجشنبه 08 آبان 1399

دعوت به مشارکت جمعی برای توسعه آموزش‌های همگانی و امدادی/ تشکیل دبیرخانه‌های دائمی در استان‌ها

معاون آموزش، پژوهش و فناوری هم زمان با فرارسیدن هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی، مشارکت همگانی را لازمه توسعه آموزش های همگانی دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، دکتر خسرو رحمانی با اشاره به آغاز هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی گفت: در كشور ما هر ساله همزمان با  13 اکتبر مصادف با روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی، اقداماتی برای یادآوری و تاکید بر چگونگی کاهش اثرات قرار گرفتن در معرض بلایای طبیعی و ترویج فرهنگ جهانی آگاهی از خطرات و کاهش بلایا انجام می‌شود.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری، با تأکید بر لزوم همکاری و همیاری تمامی بخش های مختلف جمعیت هلال احمر در توسعه آموزش های همگانی، تشکیل دبیرخانه دائمی روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی در جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی را یکی از اقدامات این معاونت برشمرد و گفت: با توجه به توانمندی های خاص استان خراسان رضوی و همچنین تجربه موفق استان های خوزستان و یزد در ایجاد دبیرخانه های «کمپین غرق نشویم» و «روز جهانی کمک های اولیه» مسئولیت تشکیل دبیرخانه دائمی این روز جهانی به استان خراسان رضوی واگذار شد.

او هدف از تشکیل این دبیرخانه ها را تمرکز و ارتقای کیفیت برنامه ها دانست و افزود: پیرو هماهنگی های انجام شده و با هدف تمرکز و ارتقای کیفیت برنامه ها، ارائه فعالیت های آموزشی، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم در مناسبت های ویژه، دبیرخانه برگزاری آن مناسبت ها با رویکرد آموزش همگانی، به جمعیت های هلال احمر استان های سراسر کشور واگذار می شود.

دکتر رحمانی گفت: به کارگیری و استفاده از تجربیات استان ها با توجه به آگاهی و شناخت بیشتر آنها نسبت به مخاطرات مختلف، با توجه به شرایط اقلیمی و خاص آن استان، یکی از نکات مهمی است که ضرورت مشارکت و همکاری همگانی را بیش از پیش نمایان می سازد، لذا این مهم سبب شد تا با واگذاری مسئولیت دبیرخانه های مختلف در استان ها از دانش و ظرفیت های آموزشی موجود در سراسر کشور، به منظور افزایش کیفیت سیاست گذاری آموزشی بهره مند شویم.

او با تأکید بر ضرورت  آموزش به اقشار مختلف در سطح کشور گفت: آموزش به اقشار مختلف در سطح کشور از جمله جمعیت عشایری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از آنجا که  استان فارس قطب اصلی تردد و اسکان عشایر می باشد، دبیرخانه امور آموزش عشایر نیز به استان فارس واگذار گردیده است که توجه به این امر و برنامه ریزی با رویکرد آموزش همگانی در این خصوص ضرورت دارد.

لازم به ذکر است پیش از این مسئولیت دبیرخانه «کمپین غرق نشویم» با جمعیت هلال احمر استان خوزستان و «روز جهانی کمک های اولیه» با جمعیت هلال احمر استان یزد بوده است و دبیرخانه های دیگر نیز به زودی تشکیل خواهد شد.

prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *