معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 02 مرداد 1400

دکتر خسرو رحمانی: همواره آمادگی خود و خانواده تان را در برابر وقوع زلزله ارزیابی کنید.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری همزمان با سالروز زلزله کرمانشاه بر نقش آموزش و آگاهی جامعه در کاهش آسیب های ناشی از بلایای طبیعی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری دکتر خسرو رحمانی با اشاره به سالروز زلزله کرمانشاه گفت: نگاهی به بلایای طبیعی نشان می‌دهد زلزله یکی از پر خسارت‌ترین بلایای طبیعی در جهان است که متاسفانه در کشور ما نیز این رخداد منجر به آسیب های فراوانی می شود، بنابر این انجام اقدامات پیشگیرانه و آموزش های لازم برای آمادگی جامعه در برابر مخاطرات همواره بزرگترین دغدغه متولیان امر آموزش همگانی بوده است.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری گفت: گاهی  فراگیری یک آموزش ساده تاثیر بسیاری در  کاهش خسارات ناشی از حادثه دارد و از غافلگیری و عدم تمرکز و واکنش مناسب در هنگام وقوع حادثه جلوگیری می کند.
دکتر رحمانی با تاکید بر استمرار آموزش های امدادی گفت: آموزش های مقابله با حوادث، بايد براساس يادگيری مستمر استوار باشد و در اصل اين آموزش ها به منظور ايجاد تغييرات در روش های مواجهه با حوادث صورت مي گيرد تا فرد بتواند فعاليت ها و اقدامات پيشگيرانه خود را هنگام وقوع زلزله، قبل و بعد از آن به درستی انجام دهد. 
او ادامه داد: در این میان نه تنها آموزش های فردی برای گسترش فرهنگ ايمنی لازم و ضروریست بلکه باید به رعايت اصول، ضوابط و استانداردهای ايمنی توسط مسئولا‌ن نیز در تمام سطوح سنی و شغلی و در تمام زمينه‌هايی كه احتمال بروز خطر از سوی آن عوامل وجود داشته باشد، توجه داشت.
دکتر رحمانی با اشاره به جايگاه پایه ای و زمینه ای آموزش گفت: آموزش به معنای توجيه مردم و مسئولا‌ن و انتقال پيام‌های ايمنی در مسیر رسیدن به جامعه آماده در برابر حوادث می باشد.
او همچنین بر اجرای برنامه‌های آموزشی مناسب، به ویژه آموزش های بومی سازی شده گفت:  آموزش های محلی و متناسب با شرایط اقلیمی و فرهنگی هر جامعه با فعال سازی خانه های هلال و آموزش های همگانی و مجازی تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر، می تواند به ايجاد فرهنگ ايمنی در جامعه منجر گردد، زیرا مردم و سازمان‌های محلی همواره بهترين كسانی هستند كه مسايل و مشكلا‌ت منطقه خودشان را به درستی تشخيص می دهند و در صدد رفع آن برمی آيند و به همين دليل است كه ارايه آموزش‌های مناسب با توجه به موقعيت‌ها و شرايط محلی، همواره در راستای كاهش اثرات بلا‌يای طبيعی مورد تأكيد قرار گرفته است.
دکتر رحمانی در پایان، اظهار داشت: ضمن گرامیداشت سومین سالروز رخداد تلخ زلزله کرمانشاه و جان باختن جمع کثیری از هم وطنان عزیزمان، مصدوم شدن و داغدار شدن خیل عظیمی از ساکنان صبور و مرزدار غرب استان کرمانشاه، یک بار دیگر از همه هموطنان ایران اسلامی درخواست می شود تا با شرکت در دوره آموزشی آنلاین آمادگی در برابر زلزله، به آدرس: https://go.irimc.org/quake آمادگی خود را ارزیابی کنید.
کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *