معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 02 مرداد 1400

دکتر رحمانی: دورۀ آموزشی «اپیدمی ­ها و مراقبت ­های درمانی، اجتماعی و طب کار با رویکرد کرونا» برگزار می گردد

دورۀ آموزشی ضمن خدمت کارکنان با عنوان «اپیدمی­ها و مراقبت­های درمانی، اجتماعی و طب کار با رویکرد کرونا» ویژه تمامی کارکنان جمعیت هلال احمر در ستاد و استان‌ها، از طریق سامانۀ آموزشی آذرخش (به آدرس Amoozesh.rcs.ir ) برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری دکتر خسرو رحمانی با اشاره به همه گیری ویروس کرونا و ضرورت آموزش کارکنان به عنوان بخش عظیمی از جامعه و نقش ایشان در کاهش همه گیری این بیماری گفت: قطع زنجیره بیماری کرونا میسر نخواهد شد مگر با بسیج همگانی و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط تمامی اقشار جامعه.

دکتر رحمانی با تأکید بر توانمندسازی جمعیت هلال احمر به‌عنوان یک سازمان پاسخگو و همچنین توانمندسازی مردم برای رسیدن به جامعه آماده، گفت: اگر چه تلاش های بسیاری صورت گرفته است اما همچنان راه دشواری پیشرو است.

او گفت: از تمامی کارکنان جمعیت هلال احمر اعم از کارکنان رسمی، پیمانی، قرراردادی( معین کار و ساعتی) می خواهم در این دوره شرکت کنند چرا که محل کار شما مکانی است که ساعت‌های زیادی را در آن می‌گذرانید و احتمالا با افراد زیادی نیز سروکار دارید، برای اینکه خطر ابتلاء به ویروس کرونا را به حداقل برسانید، ضمن توجه به آموزش های همیشگی؛ شستن دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و زدن ماسک، آگاهی و دانش خود را در این خصوص ارتقاء بخشیده وسعی نمایید که این توصیه‌ها را در محل کارتان به اجرا گذارید، بدینگونه علاوه بر محافظت از خودتان، احتمال انتقال ویروس از محیط بیرون به خانه و همسر و کودکان‌تان را نیز به میزان قابل توجهی کاهش خواهید داد.

دکتر رحمانی اعلام کرد: این دوره آموزشی با سرفصل های اپیدمی ها و پاندمی کووید 19، مراقبت­های روانی، اجتماعی در فوریت­ها، ملاحظات طب کار در نیروهای امداد و نجات برگزار می گردد که فرصت مطالعاتی این دوره از تاریخ 8 تا 18 آبان و آزمون آن در روزهای 19 و 20 آبان ماه سال جاری از ساعت 9 الی 9:45 صبح می باشد.

دکتر رحمانی همچنین با اشاره به دسترسی به محتوای تعیین شده در سایت آموزش (Amoozesh.rcs.ir  ) و پورتال معاونت آموزش، پژوهش و فناوری گفت: این دوره آموزشی معادل 6 ساعت آموزش ضمن خدمت می باشد که همانند دیگر دوره های آموزشی، بصورت مجازی برای تمامی کارکنان جمعیت هلال احمر برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت، پس از شیوع بیماری کرونا، آموزش های گسترده ای برای مقابله با کرونا در بستر اینترنت و به صورت مجازی در سایت آموزش همگانی برای عموم مردم برگزار می‌کند که با استقبال عمومی روبرو شده است.

 

محتوای دوره آموزشی:

 

اپیدمی ها و پاندمی کووید ۱۹

مراقبت های روانی اجتماعی در فوریت ها

ملاحظات طب کار در نیروهای امداد و نجات

 

 

prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *