معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 31 اردیبهشت 1401
رونمایی از برجسته ترین منظومه تالیفی در مختصات امدادی

رونمایی از کتب سه جلدی و بسته های۲۴گانه چندرسانه آموزشی، اسلاید ست نخستین دستاوردهای پروژه انتقال و بومی سازی دانش ICS سامانه مدیریت و فرماندهی حادثه در مراسم گرامیداشت شهدای امدادگر در باغ موزه دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، رونمایی از  کتب سه جلدی و بسته های۲۴گانه چندرسانه آموزشی، اسلاید ست نخستین  دستاوردهای پروژه انتقال و بومی سازی دانش ICS سامانه مدیریت و فرماندهی حادثه در مراسم گرامیداشت شهدای امدادگر  پنج شنبه 22 اردیبهشت ماه سالجاری در باغ موزه دفاع مقدس انجام می شود.

 

دکتر مهراب شریفی سده معاون آموزش و پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر  بمناسبت  روز جهانی نهضت انسان دوستانه صلیب سرخ و هفته ملی جمعیت هلال احمر گفت، با تلاش فشرده و شبانه‌ روزی گروه اساتید و پژوهشگران خبره جمعیت، برای نخستین بار کتب دوره سه جلدی و بسته های چند رسانه آموزشی اسلاید ست سامانه مدیریت و فرماندهی حادثه، بر پایه آخرین استانداردهای بین المللی  Incident  Command System .ICS  ورونمایی  National Incident Command System. NIMS  تهیه و آماده رونمایی و نشر گردید.

دکتر شریفی سده بیان داشت:

پروژه بومی سازی این دانش نوپا پس از ترجمه  و نگارش کلیه متون اصلی این تخصصی با آماده سازی سه جلد  کتاب، به  نرم افزارهای اسلاید ست  تبدیل گردید، و برای انتقال این دانش جدید به بدنه  سازمانی جمعیت هلال احمر  دوره تخصصی تربیت مدرس ویژه آن نیز برگزارشد.

 اکنون با  رونمایی از بسته های نرم افزار علمی تولید شده بر پایه این کتب تخصصی، کشور ایران نیز یکی از کشورهای  صاحب این دانش می باشد.

او  این دستاورد را موجب  رسیدن ایران به جایگاهی ایمن تر در چرخه مدیریت بحران شامل: پیشگیری، آمادگی، رویارویی با حوادث، باز توانی  و توسعه پسا حادثه عنوان کرد و افزود ؛پژوهشگران رشته های مدیریت و برنامه ریزی آموزشی، فناوری آموزشی، مدیریت و فرماندهی، مترجمی، زبان شناسی، پزشکی و...  تولید محتوا و طراحی  و تولید  بسته های  چندگانه  محصولات این پروژه بزرگ را در این  بر دوش داشته اند.

 "دکتر شریفی سده" تصریح کرد:

 مجموعا  تاکنون تعداد ۱۱۶۴ صفحه اسلاید برپایه ۲۴ درس از این سامانه طراحی و ساخته شده است.

 وی  ادامه داد، با استناد به قانون مدیریت بحران کشور مصوب مجلس شورای اسلامی  با توجه به نقش و جایگاه جمعیت ویژه هلال احمر در شورای هماهنگی مدیریت بحران در سطوح کشوری، استانی و در شهرستان ها این دستاوردهای علمی و اجرایی، نقش بسزایی در گسترش کیفیت عملیات پاسخگویی تک سازمانی و چند سازمانی به فوریت ها، حوادث و سوانح طبیعی و انسان ساخت خواهد داشت. و از تبدیل شدن فوریت ها به بحران و فجایع تاحد زیادی جلوگیری خواهد شد.

شریفی سده  به عنوان کارفرمای این پروژه  گسترده و چند وجهی گفت: قابل ذکر است که با همت تیم پژوهش و آموزش ICS در اسفند ماه سال گذشته، نخستین دوره تربیت مدرس سامانه مدیریت و فرماندهی نیز  برای  مدیران عامل، معاونین و کارشناسان ارشد برگزیده جمعیت استانهای کشور  برگزار شد. که تولیدات این پروژه پس از رونمایی بمناسبت هفته هلال احمر  در اختیار مدرسان جدید ما در سراسر کشور قرار خواهد گرفت.

معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با تشکر از همه همکاران معاونت و دست اندر کاران این پروژه بزرگ افزود که عوامل اصلی این پروژه  آقای علی اصغر سلیم حقیقی  و سرکار خانم وحیده سعدایی جهرمی از همکاران جمعیت فارس  می باشند که با ادارات کل؛ پژوهش و فناوری، اداره کل آموزش های تخصصی و اداره کل آموزش همگانی همکاری داشته اند.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *