معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

دوشنبه 23 فروردین 1400

طلاب حوزه علمیه استان همدان آموزش امداد و کمک های اولیه را فرا می گیرند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان گفت: طلاب حوزه علمیه استان همدان آموزش امداد و کمک های اولیه را فرا می گیرند‌

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان، طی تفاهم نامه ای مقرر شد طلاب حوزه های علمیه استان با گذراندن دوره آموزش های همگانی و تکمیلی در کنار ابلاغ احکام دینی، مردم را از وجود مخاطرات طبیعی و دست ساز بشر و روش های مقابله و پاسخگویی  به بلایا آشنا نمایند.

 علی سنجربگی گفت: حضور طلاب در اقصی نقاط استان و ارتباط آنها با مردم و نمازگزاران مساجد این ظرفیت را برای طلاب ایجاد کرده که بتوانند در کنار احکام دینی و مسائل شرعی و اجتماعی،  آموزش های همگانی را به مردم ارائه و آنها را برای پیشگیری و مقابله با انواع مخاطرات آماده کنند.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان همدان ادامه داد: در این دیدار مقرر شد جمعیت هلال احمر استان همدان آموزش طلاب حوزه علمیه استان و خانواده‌های آنها را به عهده گرفته و با تدریس و ارائه آموزش های همگانی و تخصصی، از توان آنها به عنوان امدادگران و مربیان امدادونجات جمعیت هلال احمر استفاده نماید.

سنجربگی خاطرنشان کرد: برای تدریس در رده های مختلف جامعه دو موضوع اهمیت ویژه ای دارد مطالب و روش آموزش که شاید اهمیت آن بیشتر از خود مطالب باشد و مسلط بودن طلاب به روش تدریس می تواند برای انتقال آموزش همگانی و مخاطرات برای رده های مختلف جامعه مثمرثمر واقع شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر افزود: طلاب به عنوان مبلغان دینی و مربیان امدادونجات می توانند در آموزش عموم مردم، در پیشگیری ،آمادگی و پاسخگویی به مخاطرات نقش بسزایی داشته باشند.

 وی عنوان کرد: معاونت آموزش و پژوهش این جمعیت از اوایل سال جاری در مرکز استان این آموزش را آغاز و بزودی در سایر شعب نیز با برگزاری دوره های آموزش عمومی و تخصصی برای طلاب و تولید محتوای آموزشی و ارسال به کانال ها و سامانه های ارتباط جمعی طلاب این مهم با توان بیشتری ادامه خواهد یافت.

مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان نیز  در این دیدار با اهداء لوح سپاس و قدردانی از همکاری جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: پیش از این هم جمعیت هلال احمر در برگزاری دوره های امدادی با این حوزه همکاری داشته است و ابراز امیدواری کرد با امضاء این تفاهم نامه بهرمندی از ظرفیت ها برای طرفین میسر شده و نتیجه این کار گام بزرگی برای ملت ارزشمند و همیشه در صحنه همدان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی بسطامی با اشاره به اینکه طلاب به راحتی می توانند مطالب را برای جامعه هدف تشریح نمایند و با مردم ارتباط بگیرند افزود: برگزاری دوره های هلال احمر و طلاب برای این حوزه بسیار ارزشمند است چون طلاب افزون بر یادگیری این آموزش ها، نقش انتقال مطالب به مردم و آماده نگهداشتن آنها را حتی در دور افتاده ترین روستا ها به عهده می گیرند و در انواع مخاطرات به خصوص سیل و زلزله می توانند در کنار نجاتگران جمعیت هلال احمر به آسیب دیدگان خدمات تخصصی ارائه کنند.

لازم به ذکر است؛ تاکنون در بسیاری از حادثه ها طلاب در نقش مبلغان دینی در کنار نجاتگران جمعیت هلال احمر نقش بسزایی ایفا کرده اند از جمله آنها حضور در زلزله بم و کفن ودفن مردگان و پیشگیری از شیوع انواع بیماری ها را به عهده داشته اند.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *