معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 31 اردیبهشت 1401
مربیان جمعیت هلال احمر در مسیر تخصص

مرحله دوم مصاحبه دوره تربیت مدرس حمایت های روانی و اجتماعی

تخصص را در انتخاب مربیان جمعیت هلال احمرمورد توجه قرار داده ایم

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر مرحله دوم مصاحبه دوره تربیت مدرس حمایت های روانی و اجتماعی از 16 استان ( سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان، یزد، کیش و خراسان رضوی ) شنبه 10 اردیبهشت ماه سالجاری با حضور محمد منتظری، مدیرکل آموزش های تخصصی، توان افزایی و ضمن خدمت، حسین سپاسی مقدم، مسئول گروه فناوری و توسعه، عزّت الله وقری، رئیس اداره برنامه ریزی آموزشی مخاطرات، خانم مریم همتی رئیس اداره آموزش های ضمن خدمت و لیلا رنجبر رئیس اداره مربیان برگزار گردید.

در ادامه رنجبر تعداد 38  شرکت کننده در این مرحله از مصاحبه را اعلام کرد که از این تعداد 19 نفر جزء پذیرفته شدگان نهایی اعلام شد. همچنین وی در تکمیل این خبر گفت: مرحله اول مصاحبه که در هفتم اردیبهشت ماه سالجاری برگزار گردید 34 شرکت کننده حضور داشتند که تعداد 16 نفر پذیرفته شده نهایی اعلام شده است.

عزّت الله وقری به مهارت های علمی-تجربی متقاضیان اشاره کرد و در این رابطه گفت: ضرورت برنامه ریزی و تدوین فرایند شناسایی، سنجش و انتخاب، برگزاری دوره های بازآموزی جهت بهسازی مربیان از اولویت های معاونت آموزش، پژوهش و فناوری است.

در ادامه با توجه به اهمیّت مصاحبه وقری اضافه­کرد برگزاری دوره های حمایت روانی-اجتماعی و تربیت تسهیل گران در این زمینه موجب کاهش تنش آسیب دیدگان، رصد افراد نیازمند به خدمات روان شناسی و ارجاع منطقی و تخصصی نیازمندان به دریافت خدمان روانی و اجتماعی خواهد شد.

در همین رابطه سپاسی مقدم گفت: در مجموع مصاحبه های انجام شده سابقه تدریس و فعالیت علمی، سابقه همکاری با جمعیت هلال احمر، رشته و مقطع تحصیلی، مهارتهای تدریس و ارتباط گیری وسایر شاخص های مرتبط مورد توجه قرار گرفت.

وی به توسعه ظرفیت پیشگیری از آسیب های روانی-اجتماعی در حوادث و سوانح و همچنین ایجاد آمادگی در جامعه، تربیت مربیان توانمند و دارای دانش و مهارت کافی اشاره کرد.

در خاتمه رنجبر گفت: لیست نهایی اسامی پذیرفته شدگان در هر دو مرحله متعاقبا اعلام می­گردد.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *