معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

سه شنبه 06 مهر 1400

معاون آموزش، پژوهش و فناوری از افزایش عدد پایه حق التدریس مربیان خبر داد

عدد پایه حق التدریس مربیان و مدرسان جمعیت هلال احمر، جهت اعمال از ابتدای سال 1400 افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، دکتر خسرو رحمانی با اعلام این خبر افزود: بر اساس مصوبه دولت و طی تلاش ها و پیگیری های مکرر معاونت آموزش، پژوهش و فناوری از اردیبهشت ماه سال جاری افزایش حق الزحمه مربیان در دستور کار قرار گرفت.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری گفت: پیرو تصمیمات متخذه در کمیته تخصیص منابع و موافقت دبیرکل و خزانه دار کل و ذیحساب جمعیت، عدد پایه حق التدریس مربیان و مدرسان این جمعیت (کمک مربی، پایه، کمک های اولیه، امداد، نجات و مدرس) جهت اعمال از ابتدای سال 1400 با رعایت قوانین، مقررات و دستورالعمل های مربوطه از ساعتی 60000ریال به 83000 ریال افزایش یافت.

او اظهار داشت: در حال حاضر این افزایش حق التدریس شامل نزدیک به 3 هزار مربی داوطلب که موفق به دریافت کارت مربیگری از معاونت آموزش، پژوهش و فناوری شده اند و همچنین مربیانی که دارای مدرک مربیگری پایه هستند می باشد.

دکتر رحمانی ضریب حق التدریس مربیان را متأثر از سطح دوره و مقطعی دانست که مربی یا مدرس تدریس می کند و گفت: هرچه مقطعی که مربی و یا مدرس تدریس می کنند بالاتر رود به سطح آمادگی و دانش بیشتری نیاز دارد و بنا بر این ضریب حق­التدریس ایشان نیز بیشتر می­گردد.

وی افزود: حق­التدریس مربیان در دوره‏های الکترونیکی برخط(ON LINE) به میزان ساعات تدریس و مطابق با دوره‏های حضوری و برای دوره‏های الکترونیکی غیربرخط(OFF LINE) مطابق با محتوای ارائه شده و میزان ساعت آموزشی ذکر شده در ابلاغ صادره از سوی معاونت آموزش و پژوهش استان یا ستاد، قابل محاسبه و پرداخت است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای مربیان و مدرسان جمعیت هلال احمر، گفت: این معاونت اقدامات مهمی در راستای تبیین و ارتقای فرایندهای مرتبط با فعالیت های مربیان جمعیت هلال احمر به رغم محدودیت‌ها و مشکلات متعدد، انجام داده است و امیدواریم با بهره مندی از دانش و تجربیات مربیان باعث رشد کیفیت آموزشی باشیم.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *