معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

پنجشنبه 08 آبان 1399

ناشنوایان یزد برای نخستین بار با کمک‌های اولیه آشنا شدند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد گفت: برای نخستین بار در شهرستان یزد دوره آموزشی امدادوکمک های اولیه ویژه ناشنوایان به همت جمعیت هلال احمر یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛وهاب نخلبند یزدی با بیان این که آموزش‌ همگانی ویژه ناشنوایان یزد در زمینه آشنایی با مخاطرات و کمک‌های اولیه انجام می شود، گفت: این آموزش‌ها با تلاش مربیان هلال احمر و حضور مترجمان ناشنوایان، ارائه می‌شود.

وی گفت: با توجه به نیاز مبرم آموزش سایر اقشار جامعه بویژه ناشنوایان در خصوص مبحث امداد وکمک های اولیه، با هماهنگی کانون ناشنوایان استان نخستین دوره امداد وکمک های اولیه در محل جمعیت هلال احمر شهرستان یزد و با توجه به شیوع بیماری کرونا با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در 2 کلاس و هرکدام با ظرفیت 10 نفر برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار کرد: ناشنوایان مانند سایر جامعه‌ معلولان شاید در بروز حوادث آسیب‌پذیرتر از سایر مردم باشند و حالا امکانی فراهم شده تا خودشان را محک بزنند. کسانی که  با فراگیری این مهارت‌ها اعتماد به نفسشان بیشتر شده و مشتاق یادگیری دوره‌های پیشرفته‌تری نیز هستند.

نخلبند یزدی گفت: با توجه به هماهنگی های انجام شده با کانون ناشنوایان دوره دیگری نیز برای این عزیزان در دست اقدام و به زودی برگزار و پس از گذراندن آموزش ها، گواهی پایان دوره به آنها اعطاء خواهد شد و امیدواریم با شروع این حرکت ها بتوانیم قدم های مثبتی در راستای اهداف هلال احمر برای دیگر اقشار جامعه به خصوص ناشنوایان برداریم.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *