معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

شنبه 04 بهمن 1399

نخستین جلسه هماهنگی دبیرخانه کشوری آموزش طلاب در قم برگزار شد

نخستین جلسه هماهنگی دبیرخانه کشوری آموزش طلاب با حضور نمایندگان حوزه علمیه، مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در این جلسه با اشاره به اینکه طلاب حوزه‌های علمیه در حوادث و سوانح مختلف در سراسر کشور در قالب تیم‌های امدادی از جمله در زلزله بم خدمات بسیار شایسته و ارزنده‌ای را به هموطنان عزیزمان ارائه دادند گفت: با توجه به اهمیت خودامدادی و دیگرامدادی از سال گذشته تاکنون 1400 نفر از طلاب مدارس حوزه‌ علمیه استان قم آموزش‌های امدادو کمک‌های اولیه را فرا گرفتند و تیم‌های تخصصی امدادی ازمیان داوطلبان تشکیل شد.
بهرامی گفت: همچنین با تربیت مربیان تخصصی در حوزه‌های کوهستان، سیلاب و کمک‌های اولیه  از حضور آنها به دلیل روحیه ودیدگاه مذهبی آنها که متقارن با دیدگاه‌های قرآن، احادیث و روایات است و همچنین به دلیل حس بشردوستی که در وجود آنها نهفته است در هلال احمر بهره‌مند هستیم.
وی افزود: با توجه به روحیه بسیجی و جهادی طلاب و حضور آنها در حوادث و بحران‌های مختلفی که در سراسر کشور اتفاق افتاده و همچنین بحران‌های اخیر  از جمله سیل، زلزله و به خصوص از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور و حضور جهادی و داوطلبانه طلاب در کنار کادر درمان که همسو با اهداف انسان‌دوستانه و بشردوستانه داوطلبانه هلال احمر می‌باشد و وجود مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور در استان قم و به دلیل استقبال طلاب حوزه‌های علمیه از آموزش‌های امدادی هلال احمر، دبیرخانه کشوری آموزش طلاب از سوی جمعیت هلال احمر کشور برعهده معاونت آموزش‌ و پژوهش استان قم گذاشته شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم ادامه داد: اعضای این دبیرخانه متشکل از معاونت‌های جوانان، امداد، داوطلبان، آموزش و پژوهش و درمان و توانبخشی هلال احمر و همچنین اعضایی از بخش‌های مختلف حوزه علمیه اعم از مرکز خدمات، حوزه علمیه خواهران، امداد و درمان، حوزه سلامت و بسیج اساتید است.
بهرامی بیان کرد: برنامه اصلی این دبیرخانه تولید محتوای علمی، آموزشی و پژوهشی یکسان و همچنین تهیه یک شیوه نامه و دستورالعمل اجرایی یکسان با همفکری و هم‌افزایی معاونت‌های هلال احمر و انتقال آن به حوزه‌های علمیه سراسر کشوراست.
وی اظهار کرد: به دلیل اقدامات مشترک هلال احمر با حوزه‌های علمیه از جمله تاسیس کانون‌های طلاب و خانه‌های هلال، آموزش‌های امدادی و حضور طلاب امدادگر و داوطلب در حوادث و سوانح و همچنین برنامه‌های مشترکی که با دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمیعت هلال احمر داشتند این همفکری صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در تهیه این شیوه‌نامه از پیشنهادات حوزه‌های علمیه دیگر استان‌ها نیز استفاده خواهیم کرد.
کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *