معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

جمعه 28 شهریور 1399

توسعه خانه‌های هلال در ایلام

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام بر ارائه آموزش همگانی و توسعه خانه‌های هلال در شهرستانها و مناطق روستایی استان تاکید کرد و گفت: تقویت و توسعه خانه های هلال موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب ها و کاهش آسیبهای ناشی از حوادث غیرمترقبه می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، علی اصغر علی اکبری در جلسه شورای مدیران جمعیت هلال احمر استان اظهار داشت:در حال حاضر ۲۷ خانه هلال روستایی در سطح استان وجود دارد و در هفته دولت خانه های هلال جدید در روستاهایی که ظرفیت ایجاد خانه های هلال را دارند افتتاح می شود.

علی اکبری خاطر نشان کرد: با توجه به دغدغه های رئیس جمعیت هلال احمر و اهمیت تشکیل خانه های هلال، توسعه این خانه ها و ارائه آموزش های همگانی در شهرستان ها و مناطق روستایی برای پاسخگویی مطلوب تر و به موقع در زمان بروز حوادث در دستور کار جمعیت هلال احمر استان قرار دارد.

وی تصریح کرد: هدف اصلی از توسعه خانه های هلال، برگزاری دوره های آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در شهرستان ها و مناطق روستایی است تا با توانمندسازی و آمادگی جوامع محلی در امر امدادرسانی در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای امدادی، هر فرد امدادگر خانواده خود باشد.

علی اکبری با اشاره به جایگاه خانه‌های هلال در زمینه آموزش همگانی گفت: ارائه آموزش به اعضای خانه های هلال موجب می شود تا سطح آگاهی‌جامعه روستایی و مناطق مختلف استان در برابر مخاطرات تقویت شود همچنین وجود نیروهای آموزش دیده و متخصص در زمان بروز حادثه موجب افزایش سرعت امدادرسانی می شود.

وی اظهار داشت: آموزش های همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات از مرداد ماه در خانه های هلال استان آغاز شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: در خانه‌های هلال کلاس‌های آموزش همگانی با تعداد هر کلاس ۱۰ نفر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در چهار رده سنی کودکان(۸ تا ۱۲ سال)، نوجوانان (۱۳ تا ۱۸سال)، جوانان( ۱۹ تا ۳۵ سال) و بزرگسالان (بالای ۳۶ سال) برگزار می شود و حداکثر پنج دوره آموزشی برای هر خانه هلال در نظر گرفته شده است.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *