معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

پنجشنبه 08 آبان 1399
دکتر رحمانی در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان اصفهان :

تاسیس و توسعه خانه های هلال فرصتی مناسب برای ترویج آموزش های همگانی

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر کشور در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: تاسیس و توسعه خانه های هلال فرصتی مناسب برای ترویج آموزش های همگانی امدادی مورد نیاز اقشار مختلف و خانه های هلال روستایی مهد مهارت پروری و مهارت افزایی جوانان و نوجوانان می باشد .

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ دکتر خسرو رحمانی در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان که با حضور مدیرعامل، معاونان، مدیران ستادی و روسای شعب هلال احمر اصفهان برگزار شد با اظهار رضایت از مجموع عملکرد حوزه های مختلف ستادی، عملیاتی و آموزشی استان اصفهان گفت: موقعیت استراتژیک استان اصفهان به ویژه صنعتی بودن آن مخاطراتی را به طور بالقوه به همراه دارد و هلال احمر به عنوان یک دستگاه امدادرسان آمادگی لازم را در پاسخگویی به حوادث احتمالی دارد هرچند تا مرحله ایده آل فاصله داریم .

دکتر رحمانی در خصوص خانه های هلال افزود : تاسیس و توسعه این خانه ها فرصت مناسبی برای ترویج آموزش های همگانی امدادی و مورد نیاز اقشار مختلف جامعه بوده و خانه های هلال روستایی، مهد مهارت پروری و مهارت افزایی جوانان و نوجوانان می باشد .

وی راه اندازی حدود یکصد خانه هلال در این استان را نشان از ظرفیت بالای استان اصفهان در توسعه آموزش های امدادی قلمداد کرد .

دکتر رحمانی ارزیابی از پایگاه های امداد و نجات استان را امیدوار کننده دانست و انگیزه بالای نجاتگران و نیروهای داوطلب را قابل ستایش عنوان و اظهار امیدواری کرد با تقویت تجهیزات مورد نیاز پایگاه ها، کیفیت خدمات رسانی به مصدومین ناشی از حوادث را ارتقا بخشیم .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مرکز بین المللی آموزش های تخصصی امداد و نجات اصفهان پتانسیل این مرکز آموزشی را در حد استانداردهای بین المللی مطلوب ارزیابی کرده و خواستار برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و بازآموزی برای متقاضیان خارج از کشور شدند .

معاونآموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر ترویج آموزش های همگانی امداد و نجات را وظیفه دستگاه های اطلاع رسان دانسته و تعامل سازنده با صدا و سیما، دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش را در اطلاع رسانی همگانی و حساس سازی جامعه نسبت به فراگیری آموزه های امدادی اثرگذار دانستند .

گفتنی است دیدار با نماینده معزز ولی فقیه در هلال احمر استان اصفهان، دیدار با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، بازدید از فعالیت ها و خدمات جمعیت هلال احمر در شهرستان های اصفهان، مبارکه، تیران و کرون، نجف آباد، خمینی شهر و بازدید از موزه ملی جمعیت هلال احمر اصفهان، مرکز توانبخشی، داروخانه، مرکز آموزش علمی کاربردی، مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات، مرکز EOC و افتتاح خانه هلال در شهرستان های نجف آباد، تیران و کرون و مبارکه از برنامه های معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه در سفر دو روزه به استان اصفهان بوده است.

 

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *