معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

پنجشنبه 08 آبان 1399

دوره آموزشی تثبیت اجزای غیر سازه ای محیط کار در مرکز پزشکی حج و زیارت برگزار شد

در دومین مرحله از اجرای طرح «تمرین آمادگی برای شرایط اضطراری» جمعیت هلال احمر، ویژه حوزه های ستادی، کارکنان مرکز پزشکی حج و زیارت نیز تثبیت اجزای غیرسازه ای در محیط کار را فراگرفتند.

به گزارش روابط عمومی معاون آموزش، پژوهش و فناوری، دکتر رحمانی با اعلام این خبر گفت: این طرح که پیش از این به صورت آزمایشی، با حضور کارشناسان معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر در قسمت های مختلف اداری ساختمان صلح و برای تمامی کارکنان ستادی برگزار شده بود، در گام بعدی اجرای آن در ستادهای دیگر جمعیت هلال احمر و در مرکز پزشکی حج و زیارت اجرا شد.
دکتر خسرو رحمانی هدف از برگزاری این دوره را آماده شدن کارکنان هلال احمر در مقابله با خطرات ناشی از حوادث و سوانح احتمالی، عنوان کرد و گفت: این دوره در گام اول  به صورت میدانی، در قالب تمرین واقعی برای اصلاح ساختار و اجزای غیرسازه ای و نیز الگوسازی برای سایر حوزه های ستادی و استانی برگزار شد.
دکتر رحمانی افزود: مربیان با حضور در اتاق های هر یک از کارکنان مرکز پزشکی حج و زیارت، موضوع  ایمن سازی اجزای غیر سازه را مرور و نقاط امن و تغییراتی که باید در چیدمان وسایل و نصب وسایل به دیوار در نقاط امن و یا جابجایی بعضی از وسایل را نفر به نفر یادآوری و آموزش دادند، سپس با حضور مجدد در اتاق های کارکنان به میزان فعالیتی که انجام شده است به آنها امتیاز آموزشی داده شد که به عنوان آموزش ضمن خدمت آنها محسوب می گردد.
وی ادامه داد: اولین مرحله از این دوره آموزشی در سال 1398 با موضوعات، پناهگیری و تخلیه اضطراری، اطفاء حریق، پانسمان، احیاء قلبی- ریوی و چادرزنی در ستاد و استان ها برنامه ریزی و به صورت کاملا میدانی اجرا گردید که نتیجه آن، اصلاح مسیرهای خروج اضطراری و استقرار سیستم اطفاء حریق در تمامی طبقات ساختمان صلح بود و پس از آن در تیرماه 1399 دومین مرحله «تثبیت اجزای غیر سازه ای در محیط کار» برای تمامی کارکنان آن برگزار شد.
لازم به ذکر است این دوره در ساختمان معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی و برای کارکنان آن حوزه در حال برگزاری می باشد و پس از اجرا در دیگر حوزه های ستادی جمعیت هلال احمر در گام سوم در استان ها نیز برگزار می گردد.
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *