معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

دوشنبه 05 آبان 1399

در مرداد ماه انجام شد؛ آموزش بیش از 1200 نفر در خانه‌های هلال یزد

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: طرح آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال فعال در سطح استان یزد در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ حامد صدیقی گفت: آموزش همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات با هدف ایجاد تاب آوری مردم مناطق و محلات در برابر آسیب های محیطی، حوادث و سوانح در سراسر استان در خانه های هلال برگزار می شود.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: از ابتدای مرداد ماه تاکنون در 20 خانه هلال فعال و 100 مربی هلال احمر بیش از 1200 نفر در رده های مختلف سنی (405 نفر کودک و نوجوان، 379 نفر جوان، 426 نفر بزرگسال) این آموزش ها را فرا گرفتند و این طرح مبتنی بر نیاز محلی آموزش گروه های مختلف جامعه بر اساس رده سنی و نیازشان در زمینه کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات ادامه خواهد یافت.

وی، با بیان اینکه این دوره ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شده است، گفت: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا، دوره های آموزشی با حضور حداکثر ۱۰ نفر و در فضای باز برگزار شد و ایجاد تاب آوری و آمادگی جامعه در برابر حوادث و کاهش آسیب ها و اثرات حوادث از جمله اهداف ارائه این آموزش ها است.

صدیقی با اشاره به آموزش و توانمندسازی نیروهای داوطلب خانه های هلال به عنوان بازوان جمعیت هلال‌احمر، افزود: تجهیز و ارتقای کیفی فعالیت خانه های هلال با هدف بهره مندی آحاد جامعه از این مراکز از اهداف مهم جمعیت هلال‌احمر در روستاها و محلات است.

وی افزود: بعد از به پایان رسیدن این دوره وآموزش های اولیه، شرکت‌کنندگان ضمن سازمان‌دهی در تیم‌های مختلف جوانان، امدادگران و داوطلبان سایر آموزش‌های رسمی جمعیت هلال احمر را پشت سر می‌گذرانند و با شرکت در مانورهای محلی و سایر برنامه‌های داوطلبان، آمادگی جامعه را مقابل حوادث و بلایای طبیعی بالا می‌برند.

گفتنی است، مرحله اول برگزاری دوره های آموزش همگانی تا پایان شهریورماه در خانه های هلال استان ادامه خواهد داشت.

prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *