معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری

چهارشنبه 02 مهر 1399
معاون آموزش، پژوهش و فناوری؛

فرهنگ سازی با همکاری صدا و سیما در رأس برنامه های آموزش همگانی

معاون آموزش، پژوهش و فناوری بر لزوم استفاده از ظرفیت های صدا و سیما برای فرهنگ سازی و آموزش های امدادی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، دکتر خسرو رحمانی با اشاره  به اهمیت نقش رسانه ملی در اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه گفت: با توجه به اینکه رسانه‌هاي جمعي خصوصاً رسانه‌هاي تصويري نقش ممتازی در شکل دهي افکار عمومي و فرهنگ‌سازي دارد و همچنان به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه به شمار می رود بنابر این در تلاشیم با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تولید و پخش برنامه¬های مرتبط با آموزش همگانی را در رأس فعالیت های آموزشی خود قرار دهیم.

معاون آموزش، پژوهش وفناوری بیان کرد: تاکنون صدا و سیما در این زمینه کارهای مؤثری انجام داده است اما شرط رفتار صحیح در هنگام  بروز حوادث تکرار و تمرین است.

وی گفت: در صدد هستیم با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی در حوزه مخاطرات شایع در کشور به ویژه سیل و زلزله و کمک های اولیه برنامه هایی را به صورت منظم و تکرار پذیر از صدا و سیما پخش نماییم و همچنین در حوزه اطلاع رسانی در فضای مجازی نیز برنامه ها و اقداماتی برای تقویت رفتار صحیح مردم در هنگام زلزله و سیل و دیگر مخاطرات صورت پذیرفته است.

دکتر رحمانی اظهار داشت: در حال حاضر این معاونت نسبت به برنامه ریزی در خصوص تهیه و تولید 100 برنامه پانزده دقیقه ای، 100 برنامه یک دقیقه ای، 20برنامه سه دقیقه ای یک مسابقه عمومی و یک مسابقه تخصصی، یک سریال 26 قسمتی و یک مجموعه برنامه رادیویی و برنامه های زنده، اقدام نموده است.

شایان ذکر است در حال حاضر پایگاه اطلاع رسانی Khadem.ir  یکی از معتبرترین مراجع آموزش همگانی است که هموطنان عزیز می توانند با مراجعه به آن اطلاع و آگاهی خود را در حوزه مخاطرات ارتقاء بخشند.

کلمات کلیدی
prm روابط عمومی
تهیه کننده:

prm روابط عمومی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *