پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > ضرورت ایجاد همکاری‌های جمعی برای مقابله با بحران‌های انسانی منطقه
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در اختتامیه دوره (HELP) عنوان کرد:

ضرورت ایجاد همکاری‌های جمعی برای مقابله با بحران‌های انسانی منطقه

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: دوره ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ، ضمن مهم بر شمردن موضوع بهداشت و تغذیه در سوانح، زمینه‌ای برای توسعه اقدامات و همکاری بیشتر در سطح ملی و بین المللی فراهم می‌کند.

به گزارش روابط عمومی معتونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، دوره ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ(HELP) که با حضور شرکت کنندگانی از کشورهای پاکستان، افغانستان، ارمنستان، استرالیا، یمن، لیبی و سوریه به میزبانی جمعیت هلال احمر، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و دانشکده بهداشت دانشگاه تهران برگزار شد، پس از ۲هفته به اتمام رسید.

در جریان برگزاری این دوره آموزشی موضوعاتی از قبیل آب، بهداشت، تغذیه و ... مطرح و تجارب و دانش سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای شرکت کننده به اشتراک گذاشته شد و به منظور بهبود فرآیندهای آمادگی و پاسخگویی مورد توجه قرار گرفت که در مراسم اختتامیه دوره مذکور، هدایا و گواهینامه پایان دوره به تمامی شرکت کنندگان اهدا شد.

دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در جریان برگزاری مراسم اختتامیه دوره ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ اظهار کرد: میزبانی این دوره، فرصتی ارزشمند برای به اشتراک گذاشتن و یادگیری اطلاعات نوین جهت رفع نیازهای افراد متاثر از  بلایای طبیعی و درگیری‌های جنگی فراهم کرد. 

صفاریه با تاکید بر اینکه در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که همواره شاهد رشد و افزایش بحران انسانی هستیم و این بحران‌ها آمادگی و واکنش مؤثر همه جوامع بشردوستانه از جمله جمعیت های ملی را می‌طلبد، افزود: بحران انسانی در میانمار، ضرورت ایجاد ظرفیت، میانجیگری، حمایت، بسیج مجدد و همکاری‌های جمعی را برای مقابله با این چالش‌ها نمایان می‌کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این دوره آموزشی و دوره‌های مشابه، می‌تواند نقطه عطف همکاری‌های جمعی در مناطق را به نفع افرادی که با بدترین شرایط انسانی مانند جنگ ها، درگیری ها، تنش‌ها و بلایای طبیعی درگیر هستند، به ارمغان بیاورد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در ادامه با تاکید بر این مطلب که تامین بهداشت و تغدیه یکی از نیازهای مهم جوامع متاثر از سوانح است، خاطرنشان کرد: بنابراین در دوره HELP ضمن مهم شمردن این موضوعات، زمینه‌ای برای توسعه اقدامات و همکاری بیشتر در سطح ملی و بین المللی فراهم می‌گرد.

صفاریه در پایان گفت: من اعتقاد دارم که ما می‌توانیم با تغییر افکار و پایبندی به ضرورت انجام امور بشردوستانه و توجه به اصول انسانیت بهترین فعالیت‌ها را در این مقوله انجام دهیم.


١٦:١٥ - شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٣٨٣    /    تعداد نمایش : ١١٣٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج