دوشنبه ٢٥ شهريور
 

مراکز علمی کاربردی استان­ها

 

جمعيت هلال‌احمر ایران (شیر و خورشید سرخ سابق) فعاليت دانشگاهي خود را از سال 1326 با راه‌اندازي آموزشگاه بهداري و پرستاري و مامايي (مدرسه عالي پرستاري)، آغاز نمود.

 مؤسسه آموزش عالي علمي كاربردي هلال ايران با هدف افزايش توانمندي شاغلين، جوانان، داوطلبان و امدادگران جمعيت هلال‌احمر و بهسازي منابع انساني موجود و آمادگي آنان براي ايفاي وظايف خطير امداد و نجات تأسيس گرديد و به طور رسمي از سال 1374 فعاليت علمي، آموزشي خود را آغاز نمود  و از سال 1378 با كسب مجوز "وزارت علوم و دانشگاه جامع  علمي- كاربردي" به عنوان ستاد آموزشي و ‌پژوهشي جمعيت ‌هلال‌احمر، فعاليت‌هاي دانشگاهی خود را در کشور بسط و گسترش داد.

معاونت آموزش عالي مؤسسه با حركت در مسير تحول و توسعة دانش و مهارت همسو با اهداف و ماموریت‌های جمعیت هلال احمر، با انجام وظایف سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي، نظارت بر انجام و اجراي امور آموزشي، اقدام به تربيت متخصصان پويا و كارآمد می‌نماید.

اين معاونت در کشور، با بهره‌گيري از استادان برجسته و مجرب و استفاده از نيروهاي خبره و نيز با فراهم آوردن امكانات و تكنولوژي‌‌های موجود مانند آزمايشگاه‌هاي رايانه، سمعي بصري زبان، كارگاه‌ هاي كمك‌‌هاي اوليه (پراتيك)، خدمات آموزشي خود را در 34 مركز تابعه کشور در مقاطع كارداني، كارشناسي حرفه‌اي و كارشناسي ارشد و نیز دوره‌هاي کوتاه مدت و پودمانی، ارائه می نماید.

o       تعداد کل فارغ‌التحصیلان از زمان تأسیس تا سال 1397 : 18116 نفر