يکشنبه ٠٣ تير
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

کرمان میزبان دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این جلسه با اشاره به تاکید دبیرکل جمعیت کشور مبنی بر ورود جدی هلال احمر به موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: به دنبال اثربخشی و تداوم آموزش ها در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به اینکه جهت نفوذ در والدین ابتدا باید فرزندان را آگاه ساخت تصریح کرد؛ لازم است کارگاه های آموزشی به نحوی مدیریت شود تا برای افرادی که از دورترین نقطه استان در دوره شرکت می کنند علاوه بر جذابیت مهم و فرح بخش باشد.

رضا فلاح با بیان این که هلال احمر جمعیتی مردمی و بشردوستانه است و امروزه توانسته است اعتماد مردم را جلب کند         تاکید کرد: به دنبال آن هستیم علاوه بر رسالت اصلی جمعیت که امداد و نجات می باشد در سایر حوزه ها خصوصاً مسائل فرهنگی و اجتماعی حضور فعال و چشمگیر داشته باشیم.

ماشالله کاربخش رئیس اداره مراقبت از آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش و رئیس هیئت مدیره بنیاد نیکوکاری و فرهنگی سیدالشهدا در این جلسه با بیان این که هلال احمر نهادی بسیار خوشنام، منظم و جدی است گفت: با ظرفیت و توانی که در جمعیت هلال احمر و شخص مدیرعامل وجود دارد قصد داریم استان کرمان را پیشرو در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد در کشور معرفی کنیم.

وی تصریح کرد:جهت اثربخشی دوره ها باید کیفیت آموزش ها را بالا برد و از شیوه های نوین آموزشی استفاده کرد.

کاربخش با بیان اینکه هر داوطلب هلال احمر می تواند یک همیار پیشگیری باشد افزود؛ وقتی یک نوجوان لباس هلال احمر را         بر تن میکند با هویت و اعتمادی که به دست می آورد به خودی خود در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی وارد می شود.

لزوم عقد تفاهم نامه سه جانبه بین هلال احمر، آموزش و پرورش و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، خانم بلوردی نماینده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در این جلسه با اشاره به این که هدف خدمت است و نبایستی این مهم صرفا به هفته مبارزه با مواد مخدر معطوف شود گفت: هفت سال از شروع دوره های پیشگیری از اعتیاد در استان می گذرد و هم اکنون فرصت طلایی است که از تجربیات سال های گذشته استفاده کنیم.

وی با اشاره به تاثیر دانش آموزان مدارس و مهد کودک ها در خانواده تصریح کرد: عقد یک تفاهم نامه سه جانبه بین هلال احمر، آموزش و پرورش و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ضروری است.

بنابر اعلام این گزارش جمعیت هلال احمر استان کرمان هفته آینده میزبان 80 نفر از فراگیران سطح استان در دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مدت سه روز خواهد بود.


١١:٥٠ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠١٠٩    /    تعداد نمایش : ١٥١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج