يکشنبه ٠٣ تير
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

استفاده از ظرفیت ائمه جمعه برای آشنایی مردم با طرح ملی خادم با همکاری بیش از500 نفر داوطلب خادم در سطح استان کرمان

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: از ظرفيت  ائمه جمعه و نماز جمعه  كه يكي از عوامل مهم تأثير گذار در آگاه سازی مردم  است باید در طرح ملی خادم به خوبی استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ هادی فرشید با اشاره به اجرای طرح ملی خادم (خانواده آماده               در مخاطرات) و لزوم اطلاع رسانی و تبلیغات در این حوزه از طریق رسانه ملی و مسئولین گفت: رؤسای شعب جمعیت          هلال احمر  با حضور در دفاتر ائمه جمعه استان ضمن تشریح اهداف طرح ملی خادم خواستار اطلاع رسانی طرح مذکور از طریق تریبون نماز جمعه شدند. 

وی بر استفاده از ظرفیت ائمه جمعه برای آشنایی مردم  با طرح ملی خادم و آموزش های امدادی و پیشگیرانه تاکید کرد و افزود: از ظرفیت ائمه جمعه برای آشنایی  و همکاری مردم  استفاده خواهیم کرد.

هادی فرشید گفت: در این طرح، میزان آمادگی خانواده ها با 15 شاخص از جمله وجود کیف اضطراری در خانواده‌ها، اطلاع از نقشه اضطرار خانواده، داشتن برنامه برای رسیدگی به افراد کم‌توان، وجود فرد آموزش‌دیده در میان خانواده و آگاهی آنان نسبت به اجرای ایمنی و سازه‌ای ساختمان، سنجیده می‌ شود.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح 12 مرحله دارد و داوطلبان این طرح هر ماه یک‌بار به خانه‌ها مراجعه می کنند و در مرحله اول با پرسیدن سوالاتی سطح توانمندی خانواده را در برابر مخاطرات ارزیابی می کنند و در مراحل بعدی آموزش های لازم را به آن خانواده می دهند.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان این که با اجرای این طرح میزان آمادگی مردم در مقابل مخاطرات سنجیده می شود. تصریح کرد: بیش از 500 نفر داوطلب این طرح علاوه بر سنجش آمادگی مردم، آموزش های کوتاه مدت با توجه به مخاطرات هر شهر را به مردم ارائه می دهند.

 

فرشید ادامه داد؛ دیدار با مدیران و رؤسای سازمان ها، عقد تفاهم نامه با ادارات، استفاده از تبلیغات صدا و سیما، تیزرهای تبلیغاتی و بیلبوردهای شهری،تهیه بروشورها و پیام های تبلیغاتی، اسپانسر مسابقات ورزشی، تبلیغ روی قبوض انرژی و .... از دیگر راه های اطلاع رسانی و معرفی طرح ملی خادم در سطح استان بوده است.


٠٠:٥٥ - دوشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٩١١    /    تعداد نمایش : ٥٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج