يکشنبه ٢٩ مهر
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیش از 8500 خانوار در طرح خادم"خانواده آماده در مخاطرات" هلال احمر گیلان آموزش دیدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: مرحله 9 و 10 طرح خادم در سراسر استان اجرا شد که طی اجرای طرح خادم 8 هزار و پانصد و شصت و هشت خانوار آموزش های لازم را فرا گرفتند .

مهدی ولی پور گفت : جمعیت هلال احمر با اجرای طرح خادم تلاش می کند تا ضریب آمادگی خانوارها را بالا برده و ضمن آموزش چهره به چهره میزان آگاهی آنان را در برابر شناخت مخاطرات طبیعی و انسان ساز بالا ببرد.

وی بیان کرد : در این طرح 198 داوطلب آموزش دیده با مراجعه به درب منازل، به هشت هزار و 568 خانواده گیلانی آموزشهای لازم را ارایه کردند..

ولیپور  افزود: مرحله نهم آموزش خانوراها شامل تمرین آمادگی در برابر مخاطرات  که در این مرحله برای حصول اطمینان از فراگیری افراد خانواده باید  مباحث آموزشی را با اعضای خانواده تمرین کنیم و مرحله دهم  آموزش آشنایی با هشدارهاى اوليه  که شامل دانش مردم، پيش بينى لازم ، عكس العمل مناسب مردم در زمان حادثه می باشد .

معاون آموزش و پژوهش هلال احمر استان گفت  گفت: طرح ملی جنبش خادم از بهمن سال ١٣٩٥ به صورت پایلوت در تمامی استانهای کشور در حال اجراست و برای هر استانی در نخستینسال سهمیهای براساس آمار در نظر گرفته شده که تا یکسال همان تعداد خانوار میبایست تحت آموزش قرار گیرند و ماهی یکبار داوطلبان طرح خادم "خانواده آماده در برابر مخاطرات" با مراجعه به درِمنازل مشخص شده حضور یافته و ترجیحا به سرپرست خانوار، آموزشهای لازم را ارایه میکنند .

زهرا طورچیان اضافه کرد:این طرح فرصتی است تا با ایجاد حساسیت در بین خانوارها و میل به فراگیری آموزشهای امدادی و تغییر الگوی رفتاری درخانوارها و نسل آینده، فرزندان ما طوری تربیت شوند تا خود را در هنگام ساخت سرپناه، حفظ محیطزیست و شناخت مخاطرات محلی و جغرافیایی حساس کرده و درجهت رفع مشکلات برآیند. .


١٣:١٩ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٢٩١    /    تعداد نمایش : ٥٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج