يکشنبه ٢٩ مهر
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش دادرس در کانون های دانش آموزی هلال احمر ابتدای مسیر تاب آوری جامعه است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ شهریار انصاری با بیان اینکه  امسال یکهزار و۶۸۰ نفر از دانش آموزان اصفهانی آموزش های داردرس را فراخواهند گرفت، اظهار داشت : ششمین دوره طرح ملی دادرس(دانش آموزان آماده در روزهای سخت) در کلان شهر اصفهان از مدرسه پسرانه شاهد سلامت آغاز شد که ۱۲۰ مدرسه با هماهنگی و همکاری اداره آموزش و پرورش تحت پوشش این طرح قرار می گیرند .

وی با اشاره به اهمیت طرح دادرس به عنوان یک طرح آموزشی مهارتی تصریح کرد : آموزش دادرس در کانون های دانش آموزی هلال احمر ابتدای مسیر تاب آوری جامعه است

شهریاری انصاری افزود: این طرح با هدف توسعه مشارکت های جوانان در فعالیت های مربوط به خود و ارائه خدمات امدادی و عام المنفعه در ششمین سال پیاپی اجرا می شود.

وی در ادامه گفت: ترویج فرهنگ خود امدادی و دگرامدادی همچنین توسعه و ساماندهی تیم های امدادی دانش آموزان و ظرفیت سازی برای آمادگی ، مقابله و پاسخگویی مناسب در زمان وقوع حوادث از مهمترین اهداف طرح دادرس می باشد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان با بیان اینکه با توجه به بررسی ها و پژوهش های صورت گرفته شاخص آمادگی خانوار ایرانی در برابر حوادث 9.3 است، تصریح کرد: در طرح دادرس دانش آموزان به واسطه مهارت های فراگیری شده به عنوان سفیران آموزش جمعیت هلال احمر در خانواده های خود خواهند بود .

 

گفتنی است، این برنامه باحضور مسئولین آموزش و پرورش استان و شهرستان و همچنین معاون امور جوانان رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان رییس اداره دانش آموزی معاونت جوانان استان کارشناسان ستادی و شهرستانی امور جوانان و دبیرمجمع کشوری کانون های جوانان جمعیت هلال احمر در یکی از مدارس این شهر برگزار شد

 


١٢:٥٤ - دوشنبه ١٨ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٠٢٩    /    تعداد نمایش : ٣٧٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج