دوشنبه ٢٥ شهريور
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره امداد و نجات در حوادث بین شهری (جاده ای) در استان فارس

طیب طاهر زاده معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر فارس از برگزاری دوره جستجو ونجات در حوادث ترافیکی (جاده ای)، در این استان  خبر داد و گفت: این دوره به مدت  پنج روز و با حضور ۳۰ نفر از نجاتگران منتخب شعب فسا، استهبان، داراب، زرین دشت و جهرم به میزبانی شهرستان جهرم  برگزار گردید.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان فارس هدف از برگزاری این دوره را افزایش توان عملیاتی امدادگران در حوادث جاده ای و ارتقای اطلاعات علمی و عملی آنان عنوان کرد.

وی با اشاره به حضور اساتید مجرب  و مورد تایید سازمان امداد و نجات جمعیت هلال  احمر در روند آموزشی این دوره، افزود : شرکت کنندگان این دوره با مباحثی از جمله جستجو، مکان یابی،  کار در شب، نحوه تثبیت مصدوم، تکنیک های  رها سازی مصدوم  از داخل خودرو، تریاژ و فوریت های پزشکی،  آشنایی با تجهیزات خودرو های آمبولانس (سیستم اکسیژن رسانی، مونیتورینگ، ساکشن ) و خودرو های نجات (آشنایی با خاموش کننده ها، انواع جک وفک و قیچی و نحوه کار با آنها )و همچنین کارگاه های نجات در جاده و گره های امدادی  آَشنا شدند و در پایان دوره  نیز مانور عملیاتی برگزار گردید.

لازم به ذکر است شرکت کنندگان این دوره پس از کسب موفقیت در آزمون های عملی و تئوری به عنوان نجاتگران جاده در پایگاه های امداد و نجات بین شهری ( جاده ای) مشغول به فعالیت می شوند.

 


١٣:٢٦ - يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٨٦٦    /    تعداد نمایش : ١١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج