دوشنبه ٢٥ شهريور
 


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی دو نرم افزار بانک اطلاعات معاونت آموزش و پژوهش استان قم

سرپرست معاونت آموزش و پژوهش استان قم از طراحی، تکمیل و استفاده از نرم افزارهای کاربردی بانک اطلاعات آموزشی این معاونت خبر داد.

محمدرضا بهرامی با اشاره به وظایف معاونت آموزش و پژوهش که از آن جمله: برنامه ریزی، اجرا و نظارت بر کلیه امور مربوط به آموزش های همگانی، تخصصی و ضمن خدمت وفعالیت های پژوهشی می باشد، اتخاذ تدابیری در خصوص ساماندهی آموزش فراگیران هلال احمر را ضروری دانست.

وی با تاکید بر اهمیت آموزش های عمومی و  همگانی افزود: ارتقاء دانش و مهارتهای لازم در خصوص<<آشنایی با حوادث و سوانح>> و <<امداد و کمکهای اولیه>> و همچنین ترویج فرهنگ خودامدادی ودگرامدادی از مهمترین عوامل توانمند سازی اقشار جامعه در مقابل حوادث و سوانح مختلف و کاهش اثرات زیانبار آن می باشد.

بهرامی افزود: ثبت و نگهداری مشخصات فراگیران و اطلاعات آموزشی آنان از دلایل احساس نیاز به وجود بانک اطلاعات بوده است.  بر این اساس نرم افزار جامع بانک اطلاعات آموزشی فراگیران و مربیان تحت اکسس، طراحی شده و به بهره برداری رسید. هدف از طراحی این نرم افزار کاربردی: ارتقاء فعالیتهای آموزشی، ثبت و استخراج اطلاعات آموزشی، گزارش گیری، بایگانی اطلاعات فراگیران و تسریع در صدور گواهینامه پایان دوره عموماَ یک روزه و نتیجا رضایتمندی مخاطبان می باشد.

 این نرم افزار تحت شبکه داخلی معاونت آموزش و پژوهش، مورد استفاده قرار گرفته و همزمان متصدیان پذیرش ثبت نام فراگیران را انجام داده و کارشناس برنامه ریزی کلاسها بمحض کنترل لیست کلاس، زمان شروع کلاس اعلام شده و نهایتا بعد از آزمون، نتایج در بانک اطلاعات ثبت شده و پذیرفته شدگان در آزمون نهایی در کوتاهترین زمان، گواهینامه دوره را دریافت می نمایند.

همچنین در حوزه آموزش های ضمن خدمت کارکنان، تلاش بر این است که آموزش آخرین یافته های علمی و تجربی به کارمندان و مدیران فراهم شود. و در این راستا نیز لزوم رعایت عدالت آموزشی پرسنل مد نظر می باشد. لذا ضرورت وجود بانک اطلاعات جامع آموزشی کارکنان احساس می شود. بنابر این نرم افزار اطلاعات آموزشی پرسنل تحت عنوان ضمن خدمت پرسنل نیز طراحی و به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است این نرم افزارها بومی استان بوده و بدون صرف هزینه، داوطلبانه توسط کارشناس معاونت آموزش و پژوهش استان قم طراحی شده است.


١٣:٣٣ - يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٨٧١    /    تعداد نمایش : ١٣١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج