چهارشنبه ٢٦ تير
 


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین نشست تحلیل و بررسی کمیته مستندسازی سیل خوزستان برگزار شد

فرهاد مکوندی معاون آموزش و پژوهش استان خوزستان اظهار کرد: نخستین نشست تحلیل و بررسی کمیته مستندسازی سیل فروردین استان با هدف تعریف شاخص های مستندسازی و تبیین دستور العمل (EOP) حوادث و بحران در اهواز برگزار شد.

وی افزود: این نشست با حضور اعضای کمیته متشکل از مدیران، کارشناسان، مربیان و امدادگران فعال جمعیت هلال احمر خوزستان که در سیل اخیر حضوری فعال داشتند، تشکیل شد.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: نتایج بررسی های میدانی و مطالعات کتابخانه ای این کمیته به صورت یک مستند منتشر و نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدهای موجود در روند امدادرسانی سیل اخیر بررسی خواهد شد.

مکوندی در خصوص اهمیت مستند سازی در بحران گفت: روند توسعه دانشی قطعا بر مبنای تجربه است و استفاده از تجارب و تبدیل آن به دانش به عنوان مدیریت دانش تلقی می شود که سنگ بنای آن مستند سازی است. اگر تجارب به شکل صحیح مستند سازی شود قطعا سنگ بنای دانشی کار فراهم می شود.

وی افزود: استفاده بیش از حد از تجربه و دانش کشورهای پیشرفته در حوزه مدیریت بحران جای اشکال نیست، چون باید در این زمینه از این تجارب استفاده کنیم. اما این وابستگی زمانی قطع می شود که بتوانیم تجارب خود را به شکل صحیح و اصولی مستند کنیم و این مستندات را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و تبدیل به دانش کنیم.


١٣:٥٠ - دوشنبه ٣ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٥٣٨    /    تعداد نمایش : ٦٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج