دوشنبه ٢٥ شهريور
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره تربیت مربی امداد و کمک های اولیه در استان کهگهیلویه و بویراحمد

معاون آموزش و پژوهش هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد از برگزاری دوره تربیت مربی امداد و کمک های اولیه در استان کهگهیلویه وبویراحمد همزمان با 14 استان دیگر کشور خبر داد.

سید سجاد موسوی گفت: طبق قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، یکی از وظایف هلال احمر به منظور افزایش ضریب ایمنی و تاب آوری جامعه، پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از حوادث و سوانح و ارائه خدمات بشردوستانه ، افزایش آگاهی های عمومی به ویژه آموزش های همگانی می باشد. لذا معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر کشور و به تبع آن در سطح استانها، با نگاه به فراگیر بودن آموزش کمک های اولیه در سراسر کشور و توسعه آن، اقدام به برگزاری دوره های تربیت مربی امداد و کمک های اولیه کرده است.

در همین راستا پس از اعلام فراخوان،  67 نفر از علاقه مندان به این حوزه که دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و دوره های تخصصی پیش بیمارستانی و عمومی امداد و نجات بودند، در پیش آزمون دوره در تاریخ 22 تیر 98 شرکت کردند. 31 نفر با کسب حد نصاب لازم، مجوز شرکت در دوره را کسب کردند و به مدت شش روز در شهر  سی سخت، آموزش های لازم را زیر نظر اساتید خبره فرا گرفتند. در این دوره روش تدریس و مباحث امداد و کمک های اولیه شامل مباحثی چون روش تدریس CPR، تریاژ، فوریت های پزشکی، آتل بندی، اطفا حریق، چادر زنی و... به مدت 44 ساعت، بصورت تئوری و عملی به فراگیران آموزش داده شد. در پایان دوره ازمون کتبی و عملی برگزار شد و افرادی که بتوانند حد نصاب لازم را بدست آورند، می توانند به عنوان مربی کد 3 امداد و کمک های اولیه در جمعیت هلال احمر فعالیت نمایند.


٠٨:٢٩ - يکشنبه ٣٠ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٥٥    /    تعداد نمایش : ٥٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج