يکشنبه ٠٣ تير
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

پویش مردمی درختی برای مادرم با مشارکت جمعیت هلال احمر استان اصفهان

افزایش انگیزه درختکاری با "پویش مردمی درختی برای مادرم"

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ دکتر محسن مومنی با گرامی داشت روز درختکاری اظهار کرد: طبیعت زیبا و محیط زیست نعمت و موهبت الهی است همانند هزاران نعمت دیگری که خداوند متعال به بندگانش هدیه داده است بنابراین توجه به محیط زیست اهمیت بسیاری دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: توجه ائمه بزرگوار و معصومین (ع) به توسعه، گسترش، حفظ و صیانت از اشجار و مزارع گواه دیگری بر اهمیت و ارزش محیط زیست بوده و لازم است همه انسانها در این زمینه از هیچ خدمتی کوتاهی نکنند.

مومنی افزود: بی شک هر اقدامی که موجب نابودی و یا آسیب به موهبت محیط زیست شود، ناسپاسی و ناشکری به نعمتها بوده و چه بسا کفران نعمت است.

لزوم افزایش زیبائی های اصفهان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان انجام اقدامات موثر در این زمینه را  برای داشتن اصفهانی سبز ضروری دانست و اذعان کرد: اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و به عنوان شهری است که از گذشته های دور مورد توجه دیگران بوده و باید به گونه ای عمل کرد که نه تنها از زیبائی های آن کاسته نشود بلکه روز به روز بر زیبایی اش افزوده شود.

مومنی افزود: با توجه به خشکسالی های به وجود آمده خسارات و لطمات زیادی به طبیعت اصفهان وارد شد و این امر تلاش مضاعف دست اندرکارن را می طلبد.

اجرای این پویش با نام مبارک حضرت زهرا (س) قرین گردید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اشاره به طرح "پویش مردمی درختی برای مادرم" که به یاد حضرت فاطمه زهرا (س) از سوی شهرداری اصفهان با مشارکت جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان درحال اجراست،عنوان کرد: پویش مردمی درختی برای مادرم به یاد حضرت فاطمه زهرا (س)، تصمیم فرهنگ درختکاری در میان آحاد متفاوت مردم و سوق دادن آن به یک معیار ارزشی و مذهبی سلیقه خوب و زیبایی است که انگیزه این کار را در بین مردم زیاد می کند.

مومنی یادآور شد: وقتی که قرار است این پویش مردمی  با یک نیت الهی و با هدف بسط و گسترش و توسعه فضای سبز استان با نام مبارک حضرت زهرا (س) قرین گردد، بی شک نه تنها موجب برکت آن بوده بلکه عمومیت آن نیز افزایش یافته و در بین مردم جایگاه ویژه ای خواهد داشت.

 وی در خاتمه تاکید کرد: در شرایط فعلی وظیفه همگان است که در راستای ترویج فرهنگ درختکاری و حفظ محیط زیست از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزند .

 


١٥:٣٠ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٩٧١٠٨    /    تعداد نمایش : ٦٠٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج