پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارزیابی و آموزش 2هزار و 250 خانوار در طرح خادم هلال احمر استان اصفهان

سرپرست معاونت آموزش ،پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان اصفهان از ارزیابی و آموزش 2هزار و 250 خانوار در طرح خادم این جمعیت خبر داد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، امیر جلالیان با اشاره به اینکه طرح ملی خادم با شعار "خانواده آماده، جامعه آماده" و با هدف آماده سازی مردم در برابر حوادث، ارتقاء توانمندی آنان برای مقابله با مخاطرات و افزایش تاب آوری جامعه در این استان به اجرا درآمده است اظهار داشت: براساس بررسی های بعمل آمده 8 شهر استان شامل کاشان، نایین، نجف آباد، خمینی شهر، سمیرم، چادگان، خوانسار و فریدونشهر بعنوان شهرهای پایلوت اجرای طرح انتخاب شدند .

وی با بیان اینکه بر اساس این طرح ملی قرار است تا سال 1400 خانوارهای اصفهانی برای افزایش تاب‌آوری و آمادگی در برابر حوادث و مخاطرات تحت پوشش 'طرح خادم' قرار بگیرند، تصریح کرد:   بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده در 8 شعبه منتخب، 20 هزار خانوار  تحت آموزش قرار خواهند گرفت که از ابتدای آغاز این طرح در دی ماه سال جاری، 2هزار و 250 خانوار مورد ارزیابی و آموزش قرار گرفته اند .

 

جلالیان درادامه گفت: در طرح ملی خادم،ابتدامیزان آمادگی خانوارها با 15 شاخص از جمله وجود کیف اضطرار در خانواده‌ها، اطلاع از نقشه اضطرار خانواده ، داشتن برنامه برای رسیدگی به افراد کم توان             در خانواده، وجود فرد آموزش دیده در خانواده، میزان آگاهی نسبت به اجزای ایمنی و سازه‌ای ساختمان و ..... سنجیده می شود و سپس بر این اساس مربیان و اعضای آموزش دیده در 12 نوبت درب منازل خانوارها در شهرهای پایلوت مراجعه کرده و آموزش‌های لازم را ارائه خواهند کرد.


٠٤:٤٠ - دوشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٩٧٢٤٠    /    تعداد نمایش : ٥٨٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج