يکشنبه ٠٣ تير
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری آموزش همگانی امداد و کمک های اولیه برای بیش از29هزارنفردرجمعیت هلال احمراستان البرزدرسال1395

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز از برگزاری آموزش پایه همگانی امداد و کمکهای اولیه برای 29 هزار و دویست وبیست ونه نفر در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز ، دکتر ناصر چرخساز با اعلام این خبر گفت : معاونت آموزش ،پژوهش وفناوری با برگزاری دوره های مختلف آموزش امداد و کمک های اولیه ، مهارتهای داوطلبانه ، تخصصی ، تربیت مربی ، بازآموزی و ضمن خدمت و ... به صورت رایگان اقدام نموده است .

 

وی افزود : در سال 1395 تعداد 460 دوره آموزش پایه ،همگانی و عمومی برگزار شده است که 29 هزار و دویست وبیست ونه نفردر آن آموزش دیده اند که ازاین تعداد 122 دوره مربوط به دوره آموزش 15 ساعته همگانی امداد و کمک های اولیه به صورت نیمه حضوری برای 22 هزار وهشتصد وهفده نفر بوده است.

 

وی اضافه کرد : 64 دوره آموزش 40 ساعته مهارتی پایه داوطلبانه برای 757 نفر،194 دوره حضوری آموزش 22 ساعته همگانی امداد و کمک های اولیه  برای 3 هزاروهفتصد وهجده نفر و 40 دوره آموزش 8 ساعته همگانی امداد و کمک های اولیه به صورت غیرحضوری برای هزارو سیصدوچهل ودو نفر و مابقی مربوط به دوره های پایه دیگر ازجمله پایه 80 ساعته امداد ،80 ساعته نجات ، دوره های بازآموزی و ... بوده است.

 

وی گفت : در این مدت 24 دوره با 12 عنوان ضمن خدمت ویژه پرسنل جمعیت هلال احمر در راستای ارتقاءسطح دانش وبینش وتوان  آنها بر اساس وظایف  شغلی برگزار شده است .

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز گفت : در این مدت 15 دوره تخصصی امداد و نجات ازجمله دوره تخصصی جستجو ونجات در محیط های آبی ، دوره تخصصی پیش بیمارستانی ، دوره تخصصی اسکان اضطراری ، دوره تخصصی لجستیک ، دوره تخصصی حمایت روانی ، دوره تخصصی آوار برداری و دوره تخصصی جستجو ونجات در کوهستان که مبتنی بر حوادث ومخاطرات  استان برگزار شده است .

 

چرخساز با اشاره به اجرای طرح خادم "خانواده آماده در مخاطرات "در استان افزود :این طرح درمرحله اول برای حدود 10هزار نفراز خانواده های استان البرز برگزار میشود.

وی افزود : در این طرح داوطلبان جمعیت هلال احمر با عنوان تسهیل گران طرح خادم با مراجعه به درب منازل ،شاخص های آمادگی خانوار در برابرمخاطرات را به صورت سرپایی به خانوادها آموزش میدهند.

وی گفت : این طرح با هدف افزایش سطح آمادگی و آگاهی خانواده ها پیرامون مخاطرات اطراف خود با شعار ما خدمت را نزد مردم می بریم اجرا میگردد .

 وی بیان اینکه برای اجرای این طرح 2 نفر از داوطلبین مسئولیت یکصد خانوار را برعهده دارد گفت : این طرح بمدت یکسال و با مراجعه 12 مرحله ، داوطلبان 15 مورد آموزشی را بصورت چهره به چهره آموزش میدهند.

 

وی گفت : بیش از  3 میلیون خانوار استان البرز تا سال 1400 تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت و با  مراجعه به درب منازل و آموزش شاخص های آمادگی لازم به هموطنان ارائه خواهد شد واین طرح کمک می کند تا با مشارکت مردم شاخص آمادگی خانوارها از 03/9 به 100 برسد


٠٣:٤٥ - سه شنبه ٢ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٠١١    /    تعداد نمایش : ٣٧٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج