يکشنبه ٠٣ تير
برای مشاهده کتب جدید به قسمت (دانلود کتاب‌) مراجعه فرمایید
 


  چاپ        ارسال به دوست

سخنگوی جمعیت هلال احمر خبر داد:

راه‌اندازی تیم‌های واکنش سریع در کشور تا پایان سال جاری /اختصاص 500 میلیارد ریال برای تجهیزات جمعیت هلال احمر کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از تسنیم؛  حمید جمال‌الدین ظهر امروز در جلسه شورای مدیران هلال احمر با اشاره به وضعیت استان اظهار داشت: به دلیل اینکه 1.8 مأموریت‌های هلال احمر در استان چهارمحال و بختیاری انجام می‌شود و این استان دارای 32 گسل اصلی و فرعی و 3200 کیلومتر طول رودخانه‌ دارد یک استان خاص و ویژه است و امسال نسبت به سال گذشته عملیات امداد و نجات ساحلی در محدود سالم‌سازی 52 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به میزان اعتبارات جمعیت هلال احمر افزود: بیش از 1280 میلیارد تومان از اعتبارات هلال احمر در سر فصل اختصاصی تعریف شده است یعنی باید درآمد کسب شود تا هزینه شود این اعتبار هم یک درصدش صرف هزینه گمرکی و قانون کالا می‌شود.

تخصیص 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید خودرو و تجهیز تیم‌های کوهستانی در اسفندماه سال گذشته

سخنگوی جمعیت هلال احمر بیان کرد: 10.2 میلیارد تومان از اعتبارات جدید هلال احمر صرف خرید کالا و تجهیز انبارها، 18 میلیارد تومان برای تجهیز بخشی از 22 قلم کالای امدادی و در اسفندماه سال گذشته 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید خودرو و تجهیز تیم‌های کوهستانی تخصیص یافت که بخشی از ان توزیعی و مابقی آن در چند ماه آینده توزیع می‌شود.

جمال‌الدین با اشاره به راه‌اندازی تیم‌های واکنش سریع در برخی از شهرها خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری در تمامی شهرهای بالای 120 هزار نفر که خطرپذیر هستند تیم واکنش سریع 10 نفره‌ راه‌اندازی می‌شود که تاکنون 72 شهر شناسایی شده است.

برگزاری دوره‌های آموزشی پیش‌بیمارستانی برای 1200 نفر از امدادگران در سال گذشته

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی گفت: سال گذشته دوره‌های آموزشی پیش بیمارستانی برای 1200 نفر از امدادگران برگزار شد و 1500 مربی در طرح ارزیابی به صورت کتبی و مصاحبه‌ای شرکت کردند و هزار نفر مورد ارزیابی آموزشی قرار گرفتند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به برگزاری مانورهای هلال احمر تصریح کرد: مانورهای مختلفی توسط هلال احمر برگزار شد و الویت برگزاری این مانورها در مناطق محروم است با توجه ویژه‌ای که توسط هلال احمر به مناطق محروم شده است در حال حاضر حق‌الزحمه مربیان فعال هلال احمر در مناطق محروم 30 درصد افزایش یافته است.

جمال‌الدین با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه نگاه به هلال احمر نگاه سرمایه اجتماعی و پیشگیری است، ادامه داد: هلال احمر در حیطه اجتماعی دارای سه مولفه سرمایه اجتماعی، امنیت اجتماعی و آمادگی روانی اجتماعی است.

سالانه 10 هزار میلیارد تومان اعتبار در حوادث طبیعی هزینه می‌شود

وی با اشاره ارتقاء دانش مردم در حوادث و بلایا در حوزه تاب‌آوری گفت: سالانه 10 هزار میلیارد تومان اعتبار در حوادث طبیعی هزینه می‌شود که اگر ما 2 هزار و 500 میلیارد تومان این اعتبار را صرفه هزینه ارتقا دانش مردم کنیم می‌توانیم از هزینه‌های دیگر جلوگیری کنیم.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه باید آموزش‌های تاب‌آوری را 3 برابر کنیم بیان کرد: در 3 ماهه نخست سال گذشته تعداد فوتی‌های هنگام انتقال به بیمارستان 20 نفر بوده اما در 3 ماهه نخست امسال 15 نفر بوده است.

جمال‌الدین با اشاره به اجرای طرح خادم توسط هلال احمر گفت: اجرای کامل این طرح نیاز به 2500 میلیارد تومان اعتبار دارد که می‌طلبد این حوزه خیران و بنگاه‌‌های اقتصادی ورود پیدا کنند.


١٥:٣٠ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٠٣١    /    تعداد نمایش : ٤٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج